Jeden z najväčších kasových prepadákov posledných rokov naberá druhý dych. Akčná novinka Vládcovia vesmíru po pridaní na streamovaciu službu budí veľkú pozornosť a patrí k najsledovanejším titulom za uplynulé týždne. Diváci sledovaním strávili viac ako miliardu minút a napriek obrovskej strate v kinách sa začína hovoriť aj o pokračovaní.

Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okne
V kinách pohorel, online je to inak

Vládcovia vesmíru v júni tohto roka vstupovali do kín s ambíciami oživiť známu značku herných postavičiek, ktoré si v USA v 90. rokoch vybudovali veľkú popularitu a neskôr sa z nich stal popkultúrny fenomén. Nostalgia však na divákov vôbec nefungovala a novinka v kinách napriek kladným ohlasom prepadla.

Akčný veľkofilm v kinách zarobil iba 114 miliónov dolárov a kvôli vysokému rozpočtu aj nákladnej marketingovej kampani skončil v obrovskej finančnej strate. Odhaduje sa, že film v kinách prerobil 140 až 150 miliónov dolárov, čím sa radí medzi najväčšie kasové prepadáky poslednej dekády.

Kvôli nezáujmu v kinách film rýchlo putoval na streamovacie služby a už sedem týždňov po premiére ho predplatiteľom ponúkala platforma Prime Video. Čísla sledovanosti ukazujú, že Vládcovia vesmíru sú online obrovským hitom. Podľa Hollywood Reporter diváci strávili sledovaním novinky 1,17 miliardy minút, čo je v prepočte približne 19,5 miliónov hodín.

S podobnými číslami ide o jasnú jednotku aktuálnej sledovanosti vo svete, pričom Vládcovia vesmíru porazili aj vlajkové lode konkurencie ako Rod draka (HBO Max), 72 Hodín či Hawk (obidva tituly ponúka Netflix).

Článok pokračuje pod videom ↓

YouTube/Amazon MGM Studios

Podľa dát Nielsen a Samba TV sú Vládcovia vesmíru najsledovanejším online titulom posledných týždňov naprieč všetkými veľkými platformami. V rebríčkoch sledovanosti sa drží na prvom mieste od zaradenia v predposledný júlový týždeň.

Hovorí sa aj o pokračovaní

Vďaka silnému záujmu na Prime Video sa začína hovoriť o tom, že Amazon MGM môže napriek obrovskému kasovému prepadáku zvažovať pokračovanie. Zástupcovia spoločnosti priznali, že aktuálne rokujú o budúcnosti značky, čo je samo o sebe dobrým signálom. Pri podobne stratových projektoch totiž väčšina filmov šancu na pokračovanie nedostane.

Vládcovia vesmíru v prípade pokračovania nemusia doraziť do kín, ale rovno na streamovaciu službu. Namiesto natočenia nového filmu v hre môže byť aj pokračovanie v podobe seriálu.

Akčnú novinku diváci na Slovensku nájdu v ponuke Prime Video so slovenským aj s českým dabingom. Amazon novým predplatiteľom umožňuje vyskúšať si službu na 7 dní zadarmo.

Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okne

Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP