Google na prelome včerajšieho a dnešného dňa oficiálne vypol podporu veľmi obľúbeného mailového klienta Inbox. Tvrdí, že do začiatku jeho existencie sa jednalo len o testovaciu službu k Gmailu.

Niektorí používatelia tak už počnúc dnešným dňom nespustia aplikáciu a ani webovú verziu Inboxu. Inbox bol medzi používateľmi veľmi populárny, najmä vďaka užitočným funkciám, ako sú vytváranie zväzkov, pripomenutia či inteligentné odpovede.

Aj keď Google už pri ohlásení vypnutia klienta v septembri minulého roka prisľúbil, že všetky tieto funkcie implementuje do Gmailu, doposiaľ sa tak nestalo.

Inbox sa medzi verejnosť dostal v roku 2015 a bola to jedna z prvých aplikácií navrhnutá v Material Design, s ktorým prišiel Google práve v tom roku. Sprevádzal predovšetkým Android 5.0.

Maily si si mohol rozdeľovať do farebných priečinkov, odpovedať na ne podľa dôležitosti a na menej dôležité si nastaviť pripomienku. Inbox dokázal vytiahnuť napríklad všetky maily týkajúce sa nejakej pracovnej cesty a uložiť ich do jedného priečinku.

Rovnako si si mohol do klienta ukladať webové odkazy, tie ste si následne spolu s pripomienkami a dôležitými mailami mohli pripnúť na vrch aplikácie, aby si ich mal stále na očiach. Inbox prišiel ako skvelá aplikácia, ktorej takmer nič nechýba.

Možno aj to bol dôvod toho, že sa počas štyroch rokov vôbec nevyvíjal. Ak sa však nehodláš rozlúčiť s Inboxom, chlapci z XDA-developers pre teba možno majú návod, ako túto službu aj naďalej používať. Na tento postup je však nutný root tvojho zariadenia, a preto to neodporúčame menej skúseným používateľom. Väčšine z nás, ktorí teda Inbox používali, nezostáva nič iné ako sa s ním rozlúčiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom