Konferencia WWDC priniesla niekoľko zaujímavých noviniek. Okrem iného aj aplikáciu Files, vďaka ktorej si budú môcť používatelia iOS prezrieť obsah zariadenia. Funkciu, ktorú obsahuje Android od nepamäti a mali ju aj ‚‚hlúpe‘‘ telefóny, tak konečne pribudne aj v tomto slávnom OS.

Aplikácia s názvom Files príde už na jeseň spoločne s iOS 11. Spojiť by mala všetko, čo más uložené na iCloude a takisto aj služby tretích strán, ako napríklad Dropbox či Google Drive. Apple to však predstavil ako aplikáciu pre iPad a o podpore pre iPhone zatiaľ nepadlo ani slovo. Ak si to však vezmeme, neexistuje žiadny rozumný dôvod, aby prehliadač súborov bol len nejakou exkluzivitou pre iPad. Čiže je takmer isté, že túto funkcionalitu bude mať neskôr aj iPhone.

zdroj fotografií: Apple

Aplikácia bude fungovať podobne ako Finder na MacOS. V ľavom menu nájdeš priečinky, ktoré si si označil ako obľúbené. Vedľa toho bude druhá väčšia plocha, kde už môžeš vykonávať rôzne akcie so súbormi. Pri zozname aplikácií je aj miesto pre ‚‚On My iPad‘‘, kde sa predpokladá, že nájdeš stiahnuté súbory alebo napríklad prílohy z e-mailu.

iOSzdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
iOS 11 je tu! Malé inovácie tvoria úplne nový celok, ktorým ťa chce Apple zaujať

Po dlhých rokoch čakania sa tak aj majitelia zariadení od Apple konečne dočkajú nového zážitku zo správy svojho zariadenia s logom nahryznutého jablka na zadnej strane. Ktovie, možno o pár rokov bude predstavená novinka v podobe možnosti sťahovania pesničiek z internetu…

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom