Žeby sa v tomto roku kvalita konečne začala prikláňať aj na stranu DC Universe? Čerstvé trailery a novinky o viacerých očakávaných veľkofilmoch tomu rozhodne nasvedčujú. Viaceré DC projekty by po novom mohli mať citeľne temnejší a dospelejší nádych, čo dokazuje predovšetkým Batman aj vôbec prvá upútavka na Black Adam.

Warneri toho však majú v talóne ešte omnoho viac a ich rok 2022 bude na novinky skutočne bohatý. Po stránke kvantity síce zďaleka nie tak veľmi, ako konkurečná ponuka Marvelu,  rozhodne sa však chystá viacero sľubných kúskov.

Tu je teda prehľad DC filmov a ich seriálov pre rok 2022 a ďalej.

Peacemaker (TV seriál)

Premiéra: 13. január 2022

TMDB

Warneri sa s DC univerzom okrem filmov vydávajú aj na malé obrazovky, kam sa v najbližších rokoch dostane hneď niekoľko sľubných seriálov. Najočakávanejším z nich je Peacemaker, ktorý bude spin-offom nového Suicide Squad a podobne, ako vo filme, tu hlavnú rolu zastane bývalý wrestler John Cena.

Postava Peacemakera síce nedisponuje žiadnymi špeciálnymi schopnosťami, ide však o nebezpečného a nemilosrdného zabijaka, ktorý vo svojom remesle patrí k najlepším na svete. To divákom nakoniec ukázal aj samotný Suicide Squad, v ktorom bol Peacemaker vykreslený v rôznorodom svetle.

Na jednej strane sa postaral o viaceré zábavné momenty (scénka v bielych slipoch), na druhej sa antihrdina nakoniec ukázal ako nie príliš tímový hráč a v závere filmu nejedného diváka prekvapil.

Seriál priamo nadväzuje na udalosti Suicide Squad, v deji sa ale vrátime aj do minulosti a pozrieme sa na Peacemakrove začiatky a spoznáme napríklad aj jeho otca. O seriál sa stará hviezdy režisér James Gunn, ktorý si ho napísal, zastrešuje v úlohe showrunnera a dokonca stihol zrežírovať aj päť z celkovo ôsmych epizód.

Udalosti hlavnú postavu dajú znova dohromady s členmi skupiny ARGUS, uvidíme v ňom aj známe postavy z filmu ako Johna Economosa a Emiliu Harcourt. Prvé reakcie hovoria o prekvapivo sviežej a drsnej komiksovke alebo horúcom kandidátovi na seriálové prekvapenie roka.

The Batman

Premiéra: 4. marec 2022

Warner Bros. Pictures/YouTube

Po Christianovi Baleovi a Benovi Affleckovi sa do vystuženého čierneho kostýmu Batmana tentokrát navlečie Robert Pattinson (Tenet), ktorý zároveň odštartuje novú éru neohrozeného ochrancu Gothamu. Príbeh nás zavedie do Batmanových začiatkov, režisér Matt Reeves ale avizuje, že film nepredstaví udalosti Batmanovho stvorenia, ale jeho nástup k moci a druhý rok v úlohe strážcu poriadku.

Temný rytier bude musieť čeliť viacerým známym antagonistom v podobe Pinguina, Catwoman či Riddlera, aj tí sa však ako zloduchovia vo filme iba formujú a v zločineckom podsvetí ešte o sebe len dávajú vedieť.

Nový Batman zároveň bude poriadne temný, ústredným motívom totiž bude vyšetrovanie série brutálnych vrážd v Gothame. Okrem Roberta Pattinsona sa môžeš tešiť aj na Zoë Kravitz (Catwoman), Colina Farrella (Pinguin) či herca Paula Dana, ktorý podobizeň prepožičia Tomovi Riddlerovi. Pinguin s Collinom Farellom sa na HBO Max dokonca dočká samostatného seriálu.

Filmový Batman sa zároveň nebude radiť do DCEU, podobne ako v prípade Jokera s Joaquinom Phoenixom by malo ísť o samostatný film bez prepojenia na hlavnú vlnu DC filmov. Sklamaním je pre nás veková prístupnosť od 13 rokov, pôvodne sa totiž hovorilo, že Batman do kín dorazí s R-kovým ratingom.

Black Adam

Premiéra: 29. júl 2022

DC Comics

Black Adam je v predprodukčnej fáze už viac ako 13 rokov, napriek tomu ide o jednu z najočakávanejších komiksoviek súčasnosti. Nielen, že v jej centre stojí anti-hrdina Black Adam, ktorý v DC univerze patrí medzi najmocnejších, podobizeň mu navyše prepožičia miláčik Hollywoodu, Dwayne „The Rock“ Johnson.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú