Nezdolateľná méta. Aj tak by sa dali označiť všetky doterajšie pokusy o sfilmovanie epického sci-fi Duna od spisovateľa Franka Herberta. Kniha z roku 1965 je dodnes považovaná za jedno z najlepších diel vedecko-fantastickej literatúry, na ktorom si vylámalo zuby už veľa filmárov.

Fanúšikovia knižnej predlohy sa zhodujú, že kvôli komplexnosti látky ide o mimoriadne náročné dielo na spracovanie. Duna, azda naojčakavánejšie sci-fi posledných rokov, už čoskoro zavíta do kín pod výnimočným režisérom a so skvelým hereckým obsadením má všetky predpoklady k tomu, aby sa z nej stal veľkolepý filmový zážitok.

Ak je pre teba svet Duny španielskou dedinou alebo chceš jednoducho zistiť, čo v sebe známe sci-fi zahŕňa, zhrnuli sme všetky podstatné informácie, ktoré by si o projekte pred premiérou mal vedieť.

Kedy bude premiéra?

Práce na projekte začali už v marci roku 2019 s pôvodným dátumom premiéry na Vianoce 2020. Kvôli situácii okolo COVID-19 ale museli tvorcovia film presunúť najskôr na začiatok októbra, aby ho následne ešte o čosi posunuli na definitívny dátum premiéry 22. októbra tohto roku.

www.themoviedb.org

Trend uvádzania vybraných filmov v kinách a zároveň na streamovacích službách neobíde ani Dunu a snímka bude v deň premiéry dostupná aj na streamovacej službe HBO Max.

Streamovacia platforma svoj príchod na Slovensko odložila na jar budúceho roka, legálnou cestou si preto sci-fi epos slovenský divák vychutná iba v kine, nakoľko Duna sa v ponuke HBO Go takmer s určitosťou neobjaví.

Ako Duna vznikla?
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú