banner-mi-notebook-air-12Microsoft Surface je pre mnohých fanúšikov technológií zaujímavým riešením a skvele dopĺňa spektrum konvertibilných tabletov na našom trhu.

Od predstavenia poslednej, 4. generácie Surface Pro 4 ubehol viac ako rok, a preto je otázka o jeho nástupcovi určite namieste. Podľa najnovších zdrojov plánuje Microsoft predstaviť nový Surface Pro 5 v prvom kvartáli tohto roka. O pravdepodobných parametroch tabletu toho zatiaľ veľa nevieme. Dostupné zdroje zatiaľ hovoria iba o displeji. V 5. generácii bude pravdepodobne použitý UltraHD displej s jemným rozlíšením 3840 x 2160 pixelov. Dopĺňať by ho mal tradičný stylus s podporou bezdrôtového nabíjania.

a-new-version-of-microsofts-surface-prozdroj fotografie: TheVerge

Najväčšia zmena by sa však mohla trochu prekvapivo týkať výrobného procesu, konkrétne spoločnosti, ktorá ho bude zabezpečovať. Najnovšie by sa o výrobu nemala starať len spoločnosť Pegatron, ale podľa zdrojov z Číny sa zapojí aj spoločnosť Quanta Computer, ktorá je známa spoluprácou s najväčšími technologickými gigantmi sveta, ako napríklad Apple, Sony či Lenovo. Spolupráca vyznieva pre nový Surface Pro veľmi zaujímavo, no Microsoft ešte nič oficiálne nepotvrdil. Tak či onak, zdá sa, že Microsoft Surface Pro 5 bude vo svojom segmente veľmi kvalitným konkurentom a všetci nadšenci techniky sa majú na čo tešiť.

TIP: Tech News: Nová testovacia verzia Windows 10 dostala „obrazovku smrti“ v zelenej farbe

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP