banner-redmi-4aModrú obrazovku smrti pozná takmer každý používateľ počítačov. Hlásenie v podobe BSoD sa na monitore objaví pri problémoch s hardvérom, vírusmi alebo v inej situácií, keď operačný systém zistí závažnú chybu. Modrú farbu po novom nahradila zelená obrazovka smrti, ktorá je však zatiaľ dostupná len pre testerov. 

Na internet sa nedávno dostala nová zostava pre Windows 10 s označením 14997, ktorá je však len v testovacej fáze a priniesla so sebou viacero vylepšení. Najväčším z nich je slávna obrazovka smrti, ktorá dostala novú, zelenú farbu. Zatiaľ sa presne nevie, prečo sa Microsoft rozhodol práve pre zelenú, no jednou z možností je lepšie rozoznávanie chýb medzi tými, ktoré boli spôsobené v testovacom zostavení a tými, ktoré vznikli v oficiálnej verzii operačného systému. Zelená obrazovka smrti GSoD (Green Screen of Death) je tak dostupná iba pre testerov nových verzií a oficiálne zostavy majú stále modrú farbu. Novinkou je aj pridaný QR kód s možnosťou oskenovania.

cortana-windows-10-reminders-2

TIP: Tech News: Microsoft sa čoskoro môže stať prvou spoločnosťou s trhovou hodnotou 1 bilión dolárov

Najnovšia testovacia verzia vyšla ešte pred sviatkami a podľa doterajších informácií neplánuje Microsoft žiadne zmeny až do nasledujúceho mesiaca. Testeri v nej majú k dispozícií nové funkcie, ako spustenie asistenta Cortana ešte pri prvotnom nastavovaní počítača či možnosť odstránenia modrej farby obrazovky pre ochranu zraku. K ďalším novinkám patria aj vylepšené karty v prehliadači Microsoft Edge a priečinky aplikácií v ponuke Štart.

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP