Teraz čítate
Tech News: Nová testovacia verzia Windows 10 dostala „obrazovku smrti“ v zelenej farbe

banner-redmi-4aModrú obrazovku smrti pozná takmer každý používateľ počítačov. Hlásenie v podobe BSoD sa na monitore objaví pri problémoch s hardvérom, vírusmi alebo v inej situácií, keď operačný systém zistí závažnú chybu. Modrú farbu po novom nahradila zelená obrazovka smrti, ktorá je však zatiaľ dostupná len pre testerov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Na internet sa nedávno dostala nová zostava pre Windows 10 s označením 14997, ktorá je však len v testovacej fáze a priniesla so sebou viacero vylepšení. Najväčším z nich je slávna obrazovka smrti, ktorá dostala novú, zelenú farbu. Zatiaľ sa presne nevie, prečo sa Microsoft rozhodol práve pre zelenú, no jednou z možností je lepšie rozoznávanie chýb medzi tými, ktoré boli spôsobené v testovacom zostavení a tými, ktoré vznikli v oficiálnej verzii operačného systému. Zelená obrazovka smrti GSoD (Green Screen of Death) je tak dostupná iba pre testerov nových verzií a oficiálne zostavy majú stále modrú farbu. Novinkou je aj pridaný QR kód s možnosťou oskenovania.

cortana-windows-10-reminders-2

TIP: Tech News: Microsoft sa čoskoro môže stať prvou spoločnosťou s trhovou hodnotou 1 bilión dolárov

Najnovšia testovacia verzia vyšla ešte pred sviatkami a podľa doterajších informácií neplánuje Microsoft žiadne zmeny až do nasledujúceho mesiaca. Testeri v nej majú k dispozícií nové funkcie, ako spustenie asistenta Cortana ešte pri prvotnom nastavovaní počítača či možnosť odstránenia modrej farby obrazovky pre ochranu zraku. K ďalším novinkám patria aj vylepšené karty v prehliadači Microsoft Edge a priečinky aplikácií v ponuke Štart.

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: matus@fontech.sk