Mobilní operátori na Slovensku sa nesústredia len na zákazníkov bažiacich po paušáloch. Viacero noviniek sa však v poslednom čase objavilo práve pri predplatených službách. Aká je aktuálna ponuka predplateniek a u ktorého operátora dostaneš s najlepšiu ponuku?

Za posledný rok prešli u mnohých slovenských operátorov zmenami najmä paušály, ktoré už konečne dostali aj neobmedzené dáta. Ponuku služieb pritom upravili všetci 4 operátori, no každý vlastným spôsobom. Čoraz viac sa však orientujú práve na poskytovanie neobmedzených služieb, ktoré sú lákavé hlavne pre mladšiu generáciu zákazníkov.

Popri paušáloch s neobmedzenými možnosťami sa však môžeme stretnúť aj s predplatenkami, ktoré umožňujú s automatickou obnovou balíkov využívať aj nekonečné dáta, volania a SMS správy. V tomto smere je priekopníkom najmladšia 4ka, ktorá ako prvá zaradila do ponuky predplatené balíky bez obmedzení. Nedávno však o podobné novinky vylepšil svoje predplatené služby aj Telekom.

Do tretice sa slovenské O2 rozhodlo dokonca spustiť samostatného digitálneho operátora, ktorý sa svojimi službami sústredí výhradne na predplatenky, medzi ktorými môže zákazník získať neobmedzené dáta, volania a správy už za 20 € mesačne. Pre niekoho je práve predplatenka ideálnou voľbou za prijateľný peniaz, no u ktorého operátora nájdeme najlepšiu ponuku?

4ka

Najmladší slovenský operátor priniesol na trh vlastnú ponuku paušálov, ktoré stále aj po zavedení fakturovaných služieb fungujú tiež ako predplatenky.

Zákazník má teda na výber hneď niekoľko služieb v závislosti od svojich preferencií. Neobmedzené služby však môže v 4ke získať s paušálom Sloboda ∞ + už za 22 € mesačne, za čo dostane nekonečné dáta, volania a SMS správy.

Len za 14 € je potom dostupný síce obmedzený, no stále lákavý program Sloboda 300+, ktorý ponúka 16 GB dát a 300 minút volaní s 300 predplatenými SMS. Rodinu týchto paušálov uzatvára najlacnejšia Sloboda 100+ len za 10 € s 11 GB dát, 100 minútami a 100 SMS správami mesačne.

Pre menej náročných zákazníkov sú potom k dispozícii aj klasické paušály Sloboda so skromnejšími parametrami, ale aj výhodnejšími cenami.

Všetky programy z ponuky 4ky je po novom možné zakúpiť ako fakturované služby (aj so smartfónom) alebo ako predplatenku. K týmto predplatenkám ponúka operátor aj dátové balíky navyše v prípade, ak by pri obmedzených ponukách zákazník prečerpal dáta.

Tu sa mu potom naskytá možnosť aktivovať si jeden z troch balíkov Dáta navyše pre klasické paušály Sloboda už za 5 € s platnosťou na 30 dní. Pre Slobodu 100 je možné kúpiť 10 GB balík dát, pre Slobodu 300 15 GB dát a pre Slobodu ∞ vyhradila 4ka nekonečný balík dát.

Telekom

Ružový operátor prednedávnom spravil rázny krok a po 21 rokoch zrušil predplatenku Easy, ktorú nahradil novou ponukou s príznačným pomenovaním „Predplatenka„. S ňou môžu klienti získať predplatenú kartu s kreditom vo výške 10 € už za 5 €. Navyše je možné uplatniť výhodu v podobe nekonečných volaní alebo 1 GB zadarmo na 30 dní.

Cena 1 SMS bola v Telekom Predplatenke stanovená na 10 centov. Za celý deň SMSkovania však klient nezaplatí viac ako 50 centov. Posielanie MMS správ potom vyjde na 0,39 €/MMS. Zákazník si môže vybrať aj nekonečné volania na akékoľvek číslo v SR za 2,5 € mesačne. Dostupných je ale viacero dátových či volacích balíkov, ktoré sa budú po aktivácii obnovovať každý mesiac automaticky.

Záleží tak len na zákazníkovi, akú Predplatenku si vďaka ponuke Telekomu vyskladá. Narozdiel od konkurencie však operátor neponúka v tomto programe nekonečné dáta na celý mesiac.

Bez limitu je možné surfovať po internete nanajvýš len 24 hodín. Na 30 dní má v ponuke s automatickou obnovou 5 GB, 3 GB a 1 GB balík dát. Nekonečné dáta sa však dajú získať každý piatok na 3 mesiace pri prechode z Easy alebo pri kúpe novej karty s Predplatenkou.

Radosť

S ďalšou zaujímavou ponukou predplateniek vyrukovalo len nedávno O2, ktoré predstavilo samostatného operátora Radosť. Ten sa sústredí výhradne na tento druh služieb a po spustení začiatkom októbra ponúkne zákazníkom 3 rôzne balíky od 5 € do 20 €, medzi ktorými nájdeme aj program s neobmedzenými dátami, volaniami a SMS správami.

Po vyčerpaní predplatených dát v Malej a Veľkej Radosti je dostupný 1 GB balík dát za 2 € a za každú minútu či SMS nad limit programu zaplatí klient 0,05 €. Najvyšší balík Nekonečná Radosť potom obsahuje už spomínané neobmedzené dáta, volania a SMS správy.

Orange

Predplatenku s automatickým obnovovaním kreditu má v ponuke aj Orange. Prima Dáta obsahuje v základe 2 € kreditu s úvodným 1 GB dát. Operátor má v ponuke aj viacero doplnkových balíkov pre volania, SMS a dáta. Všetky dátové balíky platia 30 dní a sú dostupné s objemom dát od 200 MB za 1 € po 10 GB za 10 € (do 30.12.2020).

V prípade SMS balíkov ponúka predplatených 100 správ za 1 € alebo nekonečné SMSky za dvojnásobnú cenu. Pri volaniach má k dispozícii len 100 predplatených minút za 5 €. Všetky balíky je možné aktivovať aj s automatickou obnovou. Po vyčerpaní volacích a SMS balíkov si potom účtuje 0,10 € za 1 minútu hovoru a 0,06 € za 1 SMS a MMS správu.

O2

Podobne ako Orange má aj O2 predplatenku so štartovacím kreditom vo výške 2 €. Tento operátor si však účtuje 10 centov za celý hovor miesto minútovej tarify a za každú SMS si vypýta 5 centov. V jeho ponuke potom nájdeme iba rôzne dátové balíky, volacie a SMS balíky pri predplatenke neponúka. Dátové balíky sú v objeme od 200 MB po 2 GB s rôznym trvaním platnosti.

Najlacnejší je práve 250 MB balík na deň, ktorý stojí 50 centov. Za dvojnásobok ceny môže na deň zákazník získať 1 GB balík. Na výber sú tiež 1 GB na týždeň za 2 € alebo na 4 týždne za 3 € a 2 GB balík na 4 týždne za 5 €. V prípade, ak by si zákazník ponechal automatickú obnovu týždenného 1 GB balíka za 2 €, za 4 GB zaplatí 8 €.

Juro, FunFón a Tesco Mobile

Pri predplatenkách netreba zabúdať ani na starú známu trojicu. V prípade týchto operátorov sa dlhý čas nič nezmenilo a stále sa tak stretávame s doteraz známymi ponukami, ktorými chcú prilákať najmä nenáročných zákazníkov. Detailné porovnanie všetkých ponúk nájdeš v priloženej tabuľke.

Ktorý operátor má najlepšie predplatenky?

Jednoznačne najširšiu ponuku nájdeme v 4ke, ktorá ponúka v predplatenej službe najviac programov s bohatými dátami za lákavé ceny. 1 GB na 30 dní stojí u tohto operátora len 2 €, pričom ide o najnižšiu cenovú ponuku na trhu.

Vody v predplatenkách však môže rozvíriť práve nová Radosť, ktorá už za 20 € prináša neobmedzený program a prekonáva ním aj najlepší paušál 4ky. Pri volania a SMS správach zasa víťazí Tesco Mobile, kde zákazník zaplatí za minútu hovoru a 1 SMS len 0,039 €. V prípade FunFón Centofky je však cena po aktivácii balíka len 1 cent za minútu volaní a SMS/MMS správu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom