Call of Duty: Black Ops Cold War je jednou z najočakávanejších hier jesene, pričom ide zároveň o jeden z titulov, ktorý bude sprevádzať vydanie nových konzol. Pure Xbox však upozorňuje, aby sme si pri nákupe najnovšieho dielu militantnej akcie dali najmä pri Xbox verziách veľký pozor.

Hneď prvý problém pri rozlišovaní oboch verzií je, že hra nezohľadňuje vymoženosť Xbox Smart Delivery. Funkcionalita pri takto označených hrách umožní hrať totožný titul z rovnakého disku na ktorejkoľvek konzole, kedy samotný systém určí, či ide o Xbox One, alebo o Xbox Series X/S.

Rozlíšenie fyzických verzií nedáva zmysel

Najnovšie Call of Duty sa však bude predávať v dvoch fyzických verziách, a to v lacnejšej pre Xbox One s možnosťou spätnej kompatibility hrateľnej aj na Xbox Series X/S a verzii pre novú generáciu s podstatne vylepšeným vizuálom, ktorá v okresanej forme pobeží aj na Xbox One.

To znamená, že Xbox One verzia síce pobeží na nových Xboxoch, no bez akýchkoľvek next-gen vylepšení. Zmätočné je zároveň aj označovanie nových hier na krabiciach, kedy Microsoft upustil od označovania verzie konzoly a zvolil len jednoduchý nadpis Xbox.

Obe verzie sú pritom dostupné k predobjednaniu aj u nás, pričom cenový rozdiel medzi verziou pre staršie a úplne nové, ešte nevydané konzoly je minimálny. V tomto prípade by sme rozdiel rozhodne doplatili, keďže za minimálny poplatok získaš podstatne dokonalejší zážitok, ktorý si naplno užiješ aj v prípade zaobstarania nových konzol od Microsoftu v budúcnosti.

Cold War bude už šiestym prírastkom v sérii Black Ops. Hra je zasadená do skorších 80. rokov, kedy figuruje ako príbehový nástupca pôvodného Black Ops z roku 2010. Hra má vyjsť na PC, všetky súčasné konzoly, ale aj novú generáciu už 13. novembra

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom