V prípade iPhonov sa často robí sranda z toho, že ak si ho chceš kúpiť, musíš najprv predať obličku. Na prvý pohľad úsmevné prirovnanie však vychádza z reálnej udalosti, ktorá sa stala pred siedmymi rokmi v Číne.

V roku 2011 mladý muž z Číne nesmierne túžil po tom, aby si kúpil nový iPhone 4, ktorý sa vtedy dostal na pulty predajní. Jeho rodina však nemala dostatok peňazí, a tak sa rozhodol k radikálnemu kroku. Aby získal dostatok peňazí na nákup, ponúkol na predaj jednu zo svojich obličiek. V škole, ktorú navštevoval, bol iPhone 4 totiž symbolom toho, že daná osoba niečo znamená.

Komplikácie už hneď po operácii

Čoskoro sa mu podarilo nájsť kupcu, ktorý mu za jednu obličku zaplatil v prepočte 3200 dolárov, čo na kúpu smartfónu bohate stačilo. Následná operácia bola vykonaná v podzemnej nemocnici, ktorá ani zďaleka nespĺňala hygienické štandardy. Z pôvodne týždennej liečby sa vykľuli doživotné následky, nakoľko počas operácie dostal infekciu, ktorá napadla druhú obličku.

Z nákupu smartfónu si tak Xiao Wang odniesol poškodený zdravotný stav, ktorého liečba sa už značne predražila a za posledných sedem rokov si už mohol kúpiť niekoľko podobných smartfónov. Kvôli chorobe je odkázaný na dialýzu a nikdy už nebude žiť normálnym životom. Preto nezabúdaj, ak si chceš dopriať nejakú vec, je lepšie si na ňu najprv našporiť a až tak si ju zadovážiť. Žiadne úvery, ani nič podobné za to nestoja, nakoľko nikdy nevieš, čo sa ti môže v živote prihodiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom