banner-redmi-note-3-pro
Operačný systém Android je na trhu už od roku 2008. Prvé kroky vtedy neprebádaného systému smerovali na HTC Dream, ktorý sa tak stal prvým smartfónom s týmto systémom. Od tejto chvíle išlo všetko okolo Androidu doslova raketovou rýchlosťou. Ihneď si ho všimli svetoví giganti a nasledovala masová produkcia od najväčších spoločností sveta. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Popri tradičných značkách, ktoré dominovali svetovým obchodom, sa začali čoraz viac dostávať k slovu aj čínski výrobcovia. Malými krôčikmi sa neveľmi známe spoločnosti dostávali na globálny trh so smartfónmi. Ak sa pozrieme napríklad na históriu momentálne jednej z najúspešnejších čínskych spoločností na svete, Xiaomi, vidíme, že na začiatku svojej púte nebola gigantom v oblasti smart zariadení. Začiatky Xiaomi totiž súvisia so softvérovým inžinierstvom, ktoré dáva svojim používateľom pociťovať aj teraz. Slávna nadstavba MIUI je známa takmer po celom svete a predovšetkým v európskych krajinách je nespočetne veľa neoficiálnych komunít, ktoré sa starajú o preklad do materinského jazyka danej krajiny. V radoch spoločnosti je údajne až 750 inžinierov, ktorí sa starajú výlučne o softvér. Sám viceprezident Xiaomi, Hugo Barra, povedal na nedávnej konferencii, že MIUI je doslova živá nadstavba, ktorá prepája ľudí. Dosť bolo však histórie a zaujímavostí, poďme sa venovať hlavnej téme. Prečo by mal byť teda váš ďalší smartfón z Číny?

xiaomi-konferencia
Odpoveď je jednoduchá. Pomer ceny a výkonu dlhé roky symbolizuje čínskych výrobcov. Ich skvelá obchodná stratégia je neskutočná. Bohužiaľ, stále sa však nájdu užívatelia, ktorí neveria čínskym spoločnostiam a označujú ich produkty ako nekvalitné. No práve títo používatelia netušia o fakte, že aj najväčšie spoločnosti na svete, ako Samsung alebo Apple vyrábajú svoje smartfóny v Číne. Ak ste naším pravidelným čitateľom, viete, že čínski výrobcovia prinášajú neuveriteľné technologické inovácie do svojich vlajkových lodí a dokazujú svoju suverenitu.

 

Kvalitou spracovania sa čínski giganti dávno dostali na úroveň známych svetových výrobcov. Ak sa pozrieme na vlajkové lode vidíme, že ich vyhotovenie je špičkové vo všetkých smeroch. Samostatnou kapitolou sú aktualizácie. MIUI, FlymeOS či dokonca aj eUI od LeEco sú skvelým príkladom starostlivosti o systém a používatelia sa môžu tešiť pravidelným intervalom aktualizácií, ktoré vždy prinesú nejaké to vylepšenie a úplne nový zážitok z používania smartfónu. Samozrejme, aktualizácie na týždennej alebo mesačnej báze neplatia pri menších čínskych výrobcoch, ktorí sa zameriavajú predovšetkým na strednú až nižšiu triedu. Tu opäť platí fakt, že na nový systém sa čaká rádovo aj niekoľko mesiacov. Nedávno sme sa tiež dozvedeli o smelých plánoch Huawei, ktorý chce do roku 2021 zasadnúť na trón celosvetového mobilného priemyslu. Veľmi veľká výzva, no každopádne držíme palce.

huawei logo 1
Táto minca superlatív má však aj odvrátenú stranu, ktorá je predovšetkým o problematickejšej doprave a o horšej aplikácii záručných opráv. Tieto dlho pretrvávajúce problémy sa v poslednej dobe stále zjednodušujú a predajcovia sa snažia vyjsť v ústrety širokému spektru zákazníkov. Napríklad náš partnerský e-shop iBuygou.com spustil plnohodnotnú 2 ročnú záruku s opravami v rámci EÚ, presnejšie je to pre Xiaomi zariadenia a opravujú sa v susednom Poľsku. Ak si vyhliadnete nový smartfón z Číny, nejaká doprava vám nesmie stáť v ceste. Po úspešnom zvládnutí všetkých nástrah na vás bude čakať skvelé zariadenie, ktoré si zamilujete. Na našom webe nájdete cenné rady v podobe FAQ článkov pred prvým objednávaním. Exkluzivita a špeciálnosť čínskych smartfónov nás baví najviac a veríme, že našimi recenziami vám dávame aspoň čiastočný uhol pohľadu na tieto zariadenia.

xiaomi-ibuygou-zaruka-1
Problematike LTE sietí sa dnes nebudeme venovať, nakoľko o tejto téme sa vedie nespočetné množstvo článkov a každý má vlastný názor na túto skutočnosť. Náznak záujmu čínskych spoločností o európske trhy naplno prejavujú Lenovo a Huawei, ktorí sa etablovali na našich trhoch a ich smartfóny sú plne konkurencie schopné. Tento smer by časom mohli nasledovať aj Xiaomi, Meizu, LeEco či iní veľkí výrobcovia smartfónov z Číny.

Podeľte sa v komentároch, aký je váš momentálny smartfón a čo na ňom máte radi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP