Už len necelý týždeň nás delí od predstavenia novej generácie smartfónov línie Galaxy S. Najlacnejší variant prichádzajúcich vlajkových lodí Samsung Galaxy S10e má však najväčší potenciál stať sa najúspešnejším modelom kórejského giganta.

V dnešnej dobe sa giganti ako Samsung, Apple, Google či ďalší iní výrobcovia snažia do rúk spotrebiteľa vložiť inovatívne, dizajnovo prívetivé a výkonné smartfóny. Samozrejme im nejde len o dobro zákazníka, ale aj o zisk. Vyrobiť smartfón, ktorý by mal skvelé čísla predajnosti je však v dnešnej dobre naozaj zložité. Dôvodom je nielen agresívna konkurencia, ale aj fakt, že globálny trh so smartfónmi sa akosi zastavil.

Samsung po zlých predajoch potrebuje nový stimul

Pravdou je fakt, že spotrebitelia sa držia svojich aktuálnych smartfónov dlhšie ako kedykoľvek predtým. Zatiaľ čo v biznise s elektronikou sa Samsungu darí, mobilná divízia potrebuje nájsť svoj odrazový mostík. V roku 2018 totižto medziročný profit kórejského giganta klesol o tretinu. Samsung teda potrebuje ľuďom ponúknuť smartfón, ktorý ho nakopne.

A foldable Samsung smartphone was teased a few months ago

Samozrejme už všetci dobre vieme, že gigant pracuje na skladacom smartfóne a tiež chystá model s podporou 5G sietí. Hoci by sa mohlo zdať, že práve tieto smartfóny nakopnú predaje Samsungu, opak je pravdou. Gigant si predstavením týchto smartfónov chce udržať svoju povesť inovátora, priekopníka a lídra vo svete technológií. Bohužiaľ, tieto modely kvôli svojej dostupnosti a hlavne cene nebudú pre bežného spotrebiteľa lákavé.

Najhorúcejším želiezkom v ohni má byť Galaxy S10e

Samsung však chystá aj nové vlajkové lode línie Galaxy S10. Hlavná dvojica Galaxy S10 a S10+ má potenciál prinavrátiť gigantovi zisky, no tým najhorúcejším želiezkom v ohni by sa mal stať cenovo dostupnejší model Galaxy S10e. Nie preto, že bude lacnejším smartfónom, ale preto, že bude lacnejším smartfónom z línie Galaxy S. To znamená, že spotrebiteľ bude schopný za lepší peniaz ochutnať najnovšie softvérové ​​funkcie, technické pokroky a celkovú auru línie Galaxy S.

Bavíme sa o budúcnosti a všetko môže byť úplne inak. Lacnejší model vlajkových lodí však veľmi dobre zafungoval v prípade Applu a jeho iPhonu XR. V porovnaní s iPhonom XS je XR o 25 % lacnejší, je rovnako rýchly, produkuje pomerne rovnako kvalitné fotografie a hoci má len LCD displej s HD rozlíšením, priemerného spotrebiteľa to nezaujíma. Má totižto najnovší iPhone.

Všetky karty hrajú v prospech „lacnejšieho“ modelu

Podobný scenár by mohol fungovať v prípade Samsungu. Nový Galaxy S10e bude mať takmer všetky vymoženosti svojich drahších bratov, no jeho cena bude nižšia vďaka vynechaniu snímača odtlačkov prstov v displeji, ktorý bude rovný bez zaoblenia. Na zadnej strane sa objaví „len“ klasický duálny fotoaparát, no napriek tomu bude Galaxy S10e smartfón, ktorý budú masy spotrebiteľov chcieť. Jednoducho prémiový smartfón s vlastnosťami vlajkových lodí bez zbytočne prehnanej vysokej ceny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom