Apple iPhone SE 2 je zariadenie, o ktorom sa hovorí už niekoľko rokov, no zatiaľ nie sú žiadne zaručené náznaky o tom, že by spoločnosť skutočne plánovala podobné zariadenie. Istý investor však tvrdí, že dorazí už v prvom štvrťroku budúceho roku, pričom bude stáť len 399 dolárov – píše portál AppleInsider.

Apple iPhone SE bol pri predstavení úžasné zariadenie, nakoľko do tak malého zariadenia dokázal výrobca vtesnať hardvér, ktorý mala aj hlavná vlajková loď iPhone 6S. Navyše jeho cena nebola prehnaná a rýchlo sa tak stal bestsellerom. Aj po niekoľkých rokoch ide stále o zariadenie, na ktoré nedá mnoho používateľov dopustiť. Roky však plynú a súčasný iOS 13 je zrejme poslednou verziou operačného systému, ktorá sa na zariadenie oficiálne dostane.

iPhone SE 2

Stále viac sa preto ľudia ozývajú, kedy a či vôbec sa zariadenie dostane na trh. Prakticky každým rokom sa objavujú správy o jeho príchode, no zatiaľ sa tak nestalo. V správe pre AppleInsider sa však píše, že iPhone SE 2 príde už začiatkom roka 2020, pričom bude začínať na cene menej ako 400 dolárov.

iPhone SE
Pôvodný Apple iPhone SE Zdroj: Apple

Vo výbave sa bude nachádzať procesor A13 Bionic, ktorému bude sekundovať 3 GB RAM a 64/128 GB vnútorného úložiska. Dokonca sa má vrátiť aj technológia 3D Touch, ktorá sa už v nových zariadeniach nenachádza. Zároveň sa očakáva, že v prvom roku by sa malo predať približne 30 miliónov kusov. Je to však reálne?

Prečo sa iPhone SE 2 pravdepodobne nikdy nestane realitou?

Keď bol Apple iPhone SE prvýkrát predstavený, išlo o zariadenie, ktoré malo byť alternatívou pre konzervatívnejších používateľov, ktorí neboli pripravení na tak radikálnu zmenu dizajnu, s akou prišiel iPhone 6. Pomôcť im mal práve model SE, ktorý si síce zachoval pôvodný dizajn, no v jeho útrobách sa nachádzal ten najnovší hardvér. Podobná situácia bola aj v prípade iPhone 8 a 8 Plus, ktoré boli z rovnakých dôvodov predstavené spoločne s iPhone X. 

V budúcom roku sa pritom očakáva, že by malo dôjsť k ďalšej výraznej dizajnovej zmene nových iPhonov. Príchod pomysleného “iPhone SE” je tak viac ako reálny. Avšak bolo by naivné si myslieť, že bude vyzerať rovnako, ako pôvodný iPhone SE. Dnes sa už jednoducho podobný štýl nenosí a kvôli mizivému počtu záujemcov sa spoločnosti neoplatí investovať prostriedky do jeho vývoja. Navyše, veľa ľudí ktorí tvrdia, že by si také zariadenie kúpili, v konečnom dôsledku by tak nespravili. Nikomu sa totiž nechce vysvetľovať, že si nekúpil iPhone 5S, ale nový iPhone SE 2.

Možno očakávať, že Apple v budúcom roku znovu príde s výraznou zmenou v dizajne a jedno z predstavených zariadení bude zastávať súčasný zovňajšok iPhonov a aj to len z dôvod uvedených vyššie – pomôcť prekonať prechod na nový dizajn aj konzervatívnejším používateľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú