Deepfake videá umožňujú pomocou techniky strojového učenia nahradiť tvár niekoho iného. Podobné videá v súčasnosti zažívajú veľký rozmach a venuje sa im dokonca aj Slovák. No, kým pre väčšinu ľudí sú viac-menej nástrojom zábavy, existuje dôvodná obava, že by takéto videá mohli byť zneužité a prostredníctvom falošných vyjadrení politkov či iných vysoko postavených ľudí spôsobiť chaos. 

Teraz tu však máme o čosi príjemnejšie video (aj keď nie o veľa), ktoré nám ukazuje známe scény z trilógie Matrix. V nej si hlavnú úlohu zahral slávny Keanu Reeves alias Neo a len málokto by si na jeho mieste dokázal predstaviť niekoho iného. Hoci od premiéry ubehlo už viac ako 20 rokov, stále patrí Matrix medzi jeho najlepšie herecké výkony. Dokonca prišli správy o tom, že sa chystá štvrté pokračovanie.

Zvažovali viacero hercov

Do hlavnej úlohy pritom tvorcovia zvažovali viacero veľkých mien. Ako píše portál Buzzfeed, okrem Keanu Reevesa zvažovali aj Brada Pitta, Leonarda di Capria či Willa Smitha. Samozrejme, všetci sú veľmi kvalitní herci, no len ťažko by sme si ich momentálne vedeli vo filme predstaviť. No, jedného z nich predsa len môžeme vidieť vďaka Deepfake videu, na ktoré upozornil portál Vice.

V ňom môžeš vidieť, ako by film vyzeral, ak by sa hlavnej úlohy zhostil ďalší skvelý herec – Will Smith. Samotné video však pôsobí prinajmenšom čudne a jedno je po zhliadnutí isté – Neo je len jeden, a to Keanu Reeves. Ako správne poznamenal portál Futurism, Will Smith si mal od Morpheusa radšej vziať modrú pilulku. Nemuseli by sme tak byť svedkami tohto počinu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú