16 rokov po ukončení tejto ikonickej série sci-fi filmov, ktoré si zamilovali celé generácie divákov, sa Matrix opäť vráti do kín. Portál Variety exkluzívne potvrdil pokračovanie trilógie. Matrix 4 bude pre mnohých vytúženým pokračovaním, v ktorom si svoju rolu zopakuje aj Keanu Reeves, pričom natáčanie tejto novinky začne už o pár mesiacov.

V roku 1999 boli diváci v kinách svedkami premiéry odvážneho sci-fi filmu, ktorý strhol davy a získal si množstvo fanúšikov po celom svete. Ďalšie 2 časti, Matrix Reloaded a Matrix Revolutions, prišli v roku 2003 a celá séria zarobila neuveriteľných 1,6 miliardy dolárov.

Matrix 4 potvrdený. Neo a Trinity sa znova vrátia do kín v ďalšom pokračovaní série

Všetky 3 diely pritom boli napísané sestrami Lanou a Lilly Wachowski, pričom práve Lana sa má postarať o napísanie a réžiu 4. pokračovania. Tieto informácie tak rozhodne potešia všetkých fanúšikov tejto trilógie, ktorá v sebe kombinovala množstvo sci-fi prvkov, vrátane kyberpunku. Ani v štvrtom pokračovaní však nebude chýbať jedna z najdôležitejších postáv, Keanu Reeves, ktorý si opäť oblečie kostým Nea a spolu s ním sa na plátne ukáže aj herečka Carrie-Anne Moss ako Trinity.

Nenechaj si ujsť
Akého hrdinu alebo zloducha si zahrá Keanu Reeves v Marvel?

Produkciu filmu pritom zabezpečia spoločnosti Warner Bros. Pictures a Village Roadshow Pictures. Zdroj portálu Variety tvrdí, že výroba Matrixu 4 začne už v priebehu roku 2020. Bližšie detaily zatiaľ nie sú známe rovnako ako to, kto obsadí úlohu Morpheusa, ktorého pôvodne hral Laurence Fishburne. Niektoré zdroje tvrdia, že táto postava môže byť prepracovaná na mladšiu. Hoci môžu mať teraz fanúšikovia ešte mnoho otázok, jedno je isté, a to, že sa Matrixu 4 skutočne po 16 rokoch od premiéry poslednej časti dočkali.

Premiérová časť Matrixu práve tento rok oslavuje svoje 20. výročie a pri tejto príležitosti sa niektoré americké kiná s Dolby Cinema AMC rozhodli vrátiť filmy späť do programu. Je však logickým krokom, že sa tvorcovia pôvodných častí rozhodli vytvoriť ďalšie pokračovanie tohto sci-fi, nakoľko sú dnes moderné technológie a mnohé veci z pôvodného Matrixu späté s našimi každodennými životmi ešte viac, informuje Engadget. To sa teda dá azda najlepšie vyjadriť iba produkciou ďalšej časti, o ktorej sa fanúšikom série zrejme už ani len nesnívalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP