Ak si včera v podvečerných hodinách postrehol problém s niektorými aplikáciami pod správou Facebooku, problém nie je v tvojom zariadení. Spoločnosť Facebook totižto hlási globálny výpadok služieb, aký doteraz ešte nezažila.

Problémy sa začali objavovať včera v podvečerných hodinách a pretrvávajú doteraz, aj keď sa už väčšinu služieb podarilo Facebooku spojazdniť, informuje The Verge. Na webe Downdetector môžeš sledovať, z ktorých častí sveta aktuálne ľudia stále hlásia problémy. Je vidieť, že tento výpadok je skutočne celosvetový a ľudia ešte stále niekde hlásia problémy s hlavnou aplikáciou Facebook. Oficiálne stanovisko k celej situácii ešte spoločnosť nepodala, no na svojom Twitteri používateľov informovala, že na vzniknutej situácii pracujú.

Taktiež informovali, že sa nejedná o typický DDoS útok, ktorý zahlcuje servery veľkým množstvom požiadaviek, a tak spôsobuje spomalenie všetkých služieb. Časť najdôležitejších služieb sa im už teda podarilo v dnešných ranných hodinách spojazdniť. Vrásky na čele im však určite spôsobil výpadok služby Facebook Workspace, ktorú mnohé veľké korporácie používajú ako hlavnú komunikačnú aplikáciu.

Facebook taktiež musí nejakým spôsobom vynahradiť inzerentom vzniknutú stratu na reklamách, ktoré tvoria hlavný príjem spoločnosti. V tomto prípade spoločnosť Marka Zuckerberga uvažuje o možnosti refundácie finančných prostriedkov poškodeným inzerentom. V komentároch nám určite daj vedieť, v akom stave sú tvoje aplikácie od Facebooku, čo už funguje správne, alebo ešte badáš nejaké problémy.

Čísla sú obrovské

Ako informoval portál BBC, výpadok mal postihnúť zhruba 2.3 miliardy používateľov. Jedná sa tak doposiaľ bez pochyby o najväčší výpadok služieb tejto spoločnosti. Až po 14 hodinách sa podarilo vzniknuté problémy čiastočne napraviť. Ide teda o druhý veľký výpadok podobného typu. V roku 2008 bolo pri podobnom probléme postihnutých zhruba 150 miliónov používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom