Informácie o pripravovanej Mafii IV vyplávali na povrchu už minulý týždeň a vyzerá to tak, že štúdio Hangar 13, ktoré pracovalo aj na jej predchodcovi sa snaží zo svojich chýb poučiť. Živé vlákno na Reddite odhaľuje viaceré prvky hrateľnosti, smerujúce štvorku viac k realite.

Relevantný zdroj, ktorý pred niekoľkými dňami odhalil informácie o prácach na Mafii IV a zároveň aj o remasteri legendárnej dvojky odhalil viaceré detaily o najnovšom pokračovaní, ktorého by sme sa s najväčšou pravdepodobnosťou mali dočkať v roku 2021.

V porovnaní s nepodarenou trojkou sa Mafia IV bude uberať smerom k realite, či už v správaní sa nehrateľných charakterov, riadení vozidiel alebo v komplexnom fungovaní ekonomiky gangsterského podsvetia. Ako sa predpokladá, tak hra by mala byť zasadená do Las Vegas, kde by si si ty ako hráč mal užívať rôzne radovánky spojené s týmto mestom hriechu. Mimo obháňania sociálnych pracovníčok budeš musieť dbať na svoj rešpekt, a to napríklad vypaľovaním kasín tvojich neprajníkov.

Z voľnočasových aktivít tak budeš môcť premrhať svoje ťažko zarobené peniaze v kasíne alebo ešte lepšie, môžeš ich investovať do svojich ľudí, čím sa ti tvoje impérium rozrastá. S tým je spojený aj vyššie spomínaný rešpekt, čo sa premietne aj do reálnej hrateľnosti – policajti ťa za prekročenie rýchlosti nebudú nasledovať, budeš mať väčšiu šancu na výber výpalného alebo ťa bude mať každý na háku a budeš im len na posmech. Aspoň sa po prvýkrát v sérii budeš môcť zviesť na motocykli.

Nenechaj si ujsť
Poznáme prvú veľkú exkluzivitu pre PlayStation 5

Tieto informácie vyzerajú v našom ponímané ako skvelé oživenie hrateľnosti, no bojíme sa, že na koniec to dopadne len ako simulátor kasína, respektíve akčná hra v otvorenom svete s RPG prvkami. Vyzerá to lákavo, no pokiaľ pôjde len o štatistické vyhýbanie sa zákonu alebo dosahovanie pomyselných úrovní rešpektu, budeme riadne sklamaní. Každopádne, všetky úniky týkajúce sa Mafie IV naznačujú, že ak Hangar 13 dodrží slovo, môžeme sa dočkať zaujímavej hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom