Pamätáš si tie prvé minúty v kine? Premietačka beží, Robert Downey Jr. hláškuje o dušu a popritom prichádza so samovražedným, no nemenej odvážnym plánom, ako uniknúť zo zajatia teroristickej bunky.

Zbohatlícky milionár padá na dno, vyrobí si super zbroj a zároveň prechádza očistcom komiksového strihu. Zákerní teroristi sa spočiatku vyhrážajú, no o sekundu už utekajú pred „handmade“ plameňometom jaskynnej výroby. Divák má srdce v krku a prsty zaryté do kinosedačky, pretože také niečo tu ešte nebolo.

Píše sa ikonický rok 2008 a do kín priletel nielen nový Iron Man, ale zároveň aj prvý základový kameň kolosu zvaného Marvel Cinematic Universe. Po odtrhnutí očí z plátna sa tak v mysli každého fanúšika uhniezdila logická otázka: „Čo bude nasledovať?“

Píše sa rok 2022. Doctor Strange v Mnohovesmíre šialenstva okupuje multiplexy. Je dvadsiatou-ôsmou „tehličkou“ marvelovského filmového univerza, no jeho sledovanie pripomína návštevu fastfoodového reťazca. Marvel Studios ročne vyprodukuje približne tri filmy a po novom aj niekoľko seriálových minisérií. Keď zhltneš nového Strangea, budeš sýty, no na jazyku ti zostane pachuť recyklovaného polotovaru.

TMDB

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP