Elektromobily sú čoraz viac v kurze a veľmi tomu napomáha aj podpora niektorých štátov. K produkcii takýchto áut pristupuje aj čoraz viac automobiliek, nakoľko ide o vcelku lukratívny segment.

V minulom roku svoj model predstavila automobilka Porsche. Išlo o štvordverový sedan, ktorý vyzeral veľmi dobre a priamo tak konkuroval Tesle Model S, a to nie len dizajnom, ale aj výkonom a ostatnými parametrami.

Názov sa stal terčom posmeškov

Pri oslave 70. výročia automobilky bol oznámený aj oficiálny názov elektromobilu – Taycan. V preklade z nemčiny ide o temperamentného mladého koňa, čo je odkaz aj na logo samotnej automobilky. Znázorňovať má aj silu a spoľahlivosť vozidla, ktoré dokáže prekonať veľkú vzdialenosť na jedno nabitie, čo je symbolom slobody. Samozrejme sa toto rozhodnutie stretlo s nepochopením a na internete si z toho používatelia začali ihneď uťahovať.

Taycan má byt predstavený v budúcom roku a bude vybavený dvomi elektromotormi. Tie dodajú výkon až 600 koní a z 0 na 100 zrýchli už za 3,5 sekundy. Maximálny dojazd na je jedno nabitie mý byť až 500 kilometrov. Kompatibilný bude so všetkými nabíjacími stanicami v Európe.

Nenechaj si ujsť!
Prvé plne elektrické Porsche s prekrásnym dizajnom pozná svoju cenu

Automobilka Porsche patrí do skupiny Volkswagen Group a aj ona sa radí k tým previnilcom, ktorých postihol škandál okolo emisií pri dieselových motoroch. Kvôli tomu musela zvolať až 22 000 vozidiel, aby tieto nedostatky odstránila. Nakoľko sa dieselové motory postupne vytrácajú z ponúk výrobcov, hľadajú automobilky alternatívu. Konkurencia však narastá už aj pri elektromobiloch a či sa podarí Porsche presadiť, ukáže až čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom