Nedávne spustenie predaja najnovších Apple smartfónov potešilo fanúšikov značky, ale aj recenzentov, ktorí si tak mohli konečne otestovať ohlasovaný vysoký výkon týchto noviniek. Nový iPhone Xs a Xs Max naplno otestoval aj portál AnandTech, ktorý prehlásil, že výpočtovou silou sa ich procesor približuje čipom vo výkonných počítačoch.

Apple počas svojej septembrovej konferencie predstavil tiež nové iPhony, ktoré vybavil ešte výkonnejším čipom A12 Bionic. Nárast výkonu oproti staršiemu kremíku A11 Bionic má byť vďaka inovatívnemu 7 nm výrobnému procesu vyšší, aby tak smartfóny zvládli aj najnáročnejšie výpočtové úlohy. Prvé recenzie dokázali, že potenciál tohto nového čipu je skutočne obrovský a iPhone Xs a Xs Max tak svojou silou prekonali v benchmarkových testoch všetky Android smartfóny.

Ospevovaný procesor nových iPhonov je výkonný takmer ako high-end počítače

Najvýkonnejší procesor v smartfóne doposiaľ si vyslúžil chvály aj od portálu AnandTech, ktorý ocenil zásadnú rekonštrukciu a vylepšenia v neurónovom akcelerátore a systémovej cache pamäti. Veľké zmeny ale zasiahli aj kompresiu pamäte pre grafický akcelerátor a celkové vylepšenia v procesore A12 Bionic sú tak najväčšie za posledné roky.

Výkonu má teda iPhone Xs a Xs Max naozaj na rozdávanie, čo potvrdili nielen bežné úlohy, ale aj syntetické benchmarky. Potenciál tohto čipu ocenil aj spomínaný portál.

Procesory Applu sú teraz tak výkonné, že sa doťahujú na najlepšie desktopové počítače, pričom bude zaujímavé sledovať aký vývoj prinesú nadchádzajúce roky a čo to bude znamenať pre ďalšie zariadenia spoločnosti.“ – Andrei Frumusanu z portálu AnandTech.

Nenechaj si ujsť
Hodinky Apple Watch Series 4 sú výkonnejšie než 3-ročný iPhone

Veľké zlepšenie výkonu procesora A12 Bionic má byť dokonca ešte väčšie než počas konferencie prezentoval Apple. Žeby si spoločnosť neuvedomila jeho ohromný potenciál? V každom prípade sú nové iPhony aktuálne najvýkonnejšími smartfónmi, ktoré v benchmarkových aplikáciách pre testovanie výkonu naozaj excelujú. Dôkazom toho sú aj výsledky, ktoré nájdeš v priloženej galérii.

Karty zamieša Kirin 980 a Snapdragon 855

Nateraz je tak kremík z dielne Apple nadradeným procesorom, ktorý sa vyvyšuje nad ostatnú konkurenciu. Bude však zaujímavé sledovať, s akými inováciami prídu najväčší rivali spoločnosti. Čínsky Huawei má už onedlho ukázať svoje najnovšie vlajkové lode z radu Mate, ktoré dostanú procesor Kirin 980 vyrobený taktiež 7 nm procesom.

Spoločnosť si dokonca trúfla ponížiť A12 Bionic tvrdením, že jej čip je ešte výkonnejší. Do súboja sa neskôr v budúcom roku pridá aj nový Snapdragon 855, ktorý taktiež prinesie do smartfónového priemyslu väčší potenciál, ktorý využijú modely od mnohých výrobcov týchto zariadení. Už o pár dní sa tak situácia v tomto segmente poriadne vyostrí a zo súboja A12 Bionic vs. Kirin 980 vzíde len jeden víťaz. Obháji procesor Applu svoje postavenie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom