DxOMark je portál, ktorý sa zaoberá testovaním fotoaparátov nielen na smartfónoch. Ich posledným testom prešiel iPhone XS Max, ktorý sa usadil na peknom druhom mieste rebríčka.

Fotografovanie v dnešnej dobe už k smartfónom neodmysliteľne patrí. Pokiaľ si kupujeme prémiový smartfón, očakávame fotografie tej najvyššej kvality. Pokiaľ je u teba fotografovanie a natáčanie videí hlavným prvkom pri výbere smartfónu, určite by si mal poznať DxOMark. Je to profesionálny portál, ktorý sa zaoberá komplexným testovaním smartfónov. Najnovšie si testeri zobrali na paškál iPhone XS Max a výsledkom je pekné druhé miesto v rebríčku najlepších fotoaparátov v smartfónoch.

Ako dlho zotrvá na druhom mieste?

iPhone XS Max získal v DxOMark skóre 105 bodov, pričom v teste fotografovania získal 110 bodov a v natáčaní videí 96 bodov. To znamená, že v rebríčku DxOMark sa usadil na druhom mieste za Huawei P20 Pro, ktorý získal celkových 109 bodov. Na druhú stranu nechal iPhone XS Max za sebou smartfóny ako HTC U12+ a Samsung Galaxy Note 9 so 103 bodmi či Xiaomi Mi 8 s 99 bodmi. Otázkou zostáva, ako dlho vydrží na druhom mieste, keďže Huawei už chystá model Mate 20 Pro. Prirodzene sa očakáva, že ponúkne minimálne rovnakú kvalitu ako model P20 Pro. Ďalším očakávaným počinom je Google Pixel 3 XL, a preto je dĺžka pobytu iPhonu XS Max na druhom mieste otázna.

iPhone XS Max pokročil hlavne v oblasti HDR

Samotný počet bodov, ktorý iPhone XS Max od DxOMark obdŕžal, nám veľa nepovie, preto sa pozrieme bližšie na podrobný report z testu. Ten vyzdvihuje vylepšenia, ako zdokonalenú expozíciu, dynamický rozsah a režim portrétu, ktorý sa približuje kvalite DSLR. K zlepšenému skóre prispel hlavne primárny snímač a nová funkcia Smart HDR, ktorá je akýmsi ekvivalentom HDR+ pri Pixeloch od Google. Práve funkcia Smart HDR prispela k drastickému zlepšeniu fotografii s osvetleným pozadím v porovnaní s iPhone X.

Natáčanie videí nerobí iPhonu žiadny problém

DxOMark ďalej vyzdvihuje samotné zábery, ktoré sú veľmi konzistentné. Práve konzistencia záberov je veľmi častým problémom mnohých smartfónov. Na druhej strane kritizoval mierne slabý režim priblíženia a svetelný šum v tmavých scénach. Ak sa pozrieme na natáčanie videí, iPhone XS Max poskytne široký dynamický rozsah, rýchly autofokus a veľmi dobrú stabilizáciu obrazu. Na druhú stranu sa niekedy objaví nestabilné vyváženie bielej pri snímaní vo vnútorných priestoroch a objavuje sa tiež svetelný šum pri scénach so slabým okolitým osvetlením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom