banner-nexus-6p
Tohto roka sa dočkal prvenstva procesor Exynos 7420 od juhokórejského giganta Samsung. Procesor prišiel s novou 14 nm výrobou technológiou a súperov v súboji jednoznačne porazil. Dôkazom úžasného výkonu je aj najvýkonnejší smartfón na svete zatiaľ, Meizu Pro 5, ktorý sme exkluzívne zrecenzovali aj my.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Plány výrobcov pre budúci rok sú naozaj pestré. Každý z nich chce niečím zaujať a priniesť do tejto oblasti nový, svieži vietor. Prvým, ktorý odhodil všetky karty sa stal výrobca Huawei, ktorý predstavil procesor Kirin 950. Dvojica spoločností Qualcomm respektíve Samsung tiež nenechali nič na náhodu a na trh vleteli s novinkami Snapdragon 820 a Exynos 8890. Nemyslite si, že sme zabudli na spoločnosť MediaTek, ktorá v posledných rokoch vzrastá úžasným tempom. Ich procesor Helio X20 bol predstavený už nejaký piatok dozadu a drží si „titul“ prvého procesora na svete s 10 jadrami.

Snapdragon-820-Exynos-8890-Apple-A9-Kirin-950-Helio-X20-benchmark-chart (Medium)
Hneď po uvedení zvyčajne vidíme porovnanie v najznámejších benchmarkových aplikáciách. Situácia sa opakovala aj tento rok a do porovnania sa pridal aj nový procesor A9 od amerického giganta Apple. Testovanie prebiehalo v známom programe Geekbench, v ktorom sa otestoval hrubý výkon procesorov na jedno jadro. Prekvapujúco dominoval práve čip A9, ktorý ponúka papierovo najslabšie špecifikácie. Táto skutočnosť prevláda už od roku 2013. S určitosťou však vieme povedať, že pri výkone na viac jadier sa procesor A9 na svoju konkurenciu nedoťahuje ani náhodou. Bohužiaľ sme sa nedozvedeli, o aké zariadenia sa jednalo pri testovaní, no už dávnejšie vieme, že procesor Snapdragon 820 premiérovo využije pripravovaná vlajková loď Xiaomi Mi5.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP