banner-iphone-7
Kalifornský gigant sa v posledných týždňoch zmieta v kontroverzných problémoch, ktoré trápia jeho zariadenia. Po rýchlom vybíjaní minuloročných vlajkových lodí s označením 6S, prišiel ďalší problém v podobe krátkej výdrže batérií nových MacBookov. Tie podľa najnovších skúseností používateľov vydržia na jedno nabitie iba 3 hodiny. Tento problém sa Apple rozhodol riešiť naozaj svojsky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po poslednom incidente s minuloročnými smartfónmi iPhone 6S, ktoré sa vypínajú už pri 30% batérie, prišiel ďalší problém. Tým trpia nové MacBooky Pro s revolučným Touchbarom. Už prví používatelia zistili, že výdrž novinky na jedno nabitie je hrozná. Udávaných 10 hodín sa tak skrátilo iba na 3 až 6 hodín používania, čo je zásadný rozdiel. Apple je s týmto problémom oboznámený a rozhodol sa ho riešiť svojským spôsobom. Spoločnosť prišla so „skvelým“ nápadom odstrániť indikáciu zvyškového času batérie, ktorá už v novej verzií MacOS Sierra 10.12.2 nebude dostupná.

Macbook Pro s Touchbarom môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

macbook-pro-15-s-touchbarom-foto

TIP: Najnovší MacBook Pro v 15-palcovej verzii s touchbarom má poriadny problém! Výdrž na jedno nabitie je hrozná

Podľa prvých testov sa hodnota odhadovaného času výdrže batérie výrazne menila každú chvíľu, no výrobca tvrdí, že za to môžu nové procesory, ktoré so zložitejšími operáciami spôsobujú rýchle kolísanie času batérie. Nie je jasné, prečo Apple zvolil práve túto možnosť riešenia problému, no presný čas batérie by používatelia uvítali oveľa radšej ako približne predpokladanú hodnotu, ktorá sa rýchlo mení. Pravdou je, že zavádzanie zákazníkov tento problém nevyrieši a zrejme sa tak nedočkáme sľubovaných 10-tich hodín výdrže, čo na kalifornského výrobcu nehádže dobré svetlo. Stále je tu však šanca pre nápravu, no všetko závisí len od Applu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
50%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]