Xiaomi za posledné dni predstavilo hneď niekoľko zaujímavých a užitočných produktov. Novinkou je jesenná vesta, ktorá disponuje elektrickým vyhrievacím systémom napájaným z powerbanky.

Xiaomi už má za sebou niekoľko podobných produktov, no poväčšine sa jednalo o zimné bundy, ktoré boli vybavené výhrevným systémom. Ako informuje Gizmochina, tentokrát sa však spoločnosť rozhodla vytvoriť produkt, ktorý výborne poslúži v premenlivých jesenných dňoch. Nová vesta Xiaomi Youpin dokáže udržať tvoju telesnú teplotu v chladoch až do -120 stupňov Celzia.

Samozrejme, takéto extrémne podmienky nezažiješ zrejme nikde, no toto je najnižšia hranica, ktorú vesta zvládla pri testovaní. V najchladnejších regiónoch na svete sa priemerná teplota pohybuje na úrovni -25 stupňov Celzia, takže pobyt kdekoľvek na Zemi by táto vesta mala bez problémov zvládnuť.

Vysoký komfort v chladnom počasí zabezpečujú dve kľúčové vlastnosti. Jednou z nich je spodná vrstva vesty, ktorá je, ako v prípade najnovšej zimnej bundy od Xiaomi, tvorená precízne navrstveným husacím perím. Perie zabráni preniknutiu studeného vzduchu pod vestu, a teda aj na telo majiteľa vesty. Druhou kľúčovou vlastnosťou je vstavané 4-rýchlostné viaczónové vyhrievanie, ktoré začne vytvárať teplo už po sekunde od zapnutia, informuje NewsBeezer.

Používateľ si môže regulovať intenzitu vykurovania podľa okolitej teploty, alebo podľa svojej vlastnej potreby. Napájanie funguje prostredníctvom powerbanky, pričom výrobca uvádza, že pri použití 10 000 mAh batérie od Xiaomi ťa dokáže vesta zohrievať približne 7 hodín.

Vesta je navyše vybavená reflexnými prvkami, ktoré zlepšujú viditeľnosť osoby vo večerných či nočných hodinách a tiež sa v nej nemusíš báť vyjsť von ani v daždivom počasí, pretože je utkaná zo špeciálnej nepremokavej textílie. Jej cena začína na domácom čínskom trhu na hranici 289 yuanov, čiže okolo 40 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP