Svet kryptomien zasiahli negatívne správy o dlhodobom poklese cien mnohých mien, vrátane populárneho BitCoinu. CEO Tesly sa však tohto virtuálneho platidla zastal a prezradil tiež detaily, či sa Tesla zapojí do tohto priemyslu. Elon Musk vidí v BitCoine veľký potenciál, vďaka ktorému sa neskôr môžeme rozlúčiť s klasickými peniazmi. 

Jedna z najvýznamnejších osobností technologického priemyslu sa neustále zúčastňuje rôznych stretnutí, na ktorých sú odhalené plány jeho spoločností do budúcnosti. Rozhovor s technologickým portálom ARK Invest však odhalil aj jeho názor na kryptomeny a ako on sám vníma BitCoin. Popri otázkach o elektromobiloch a obnoviteľných zdrojoch energie sa Musk vyjadril aj na adresu kryptomien, ktoré podľa neho môže čakať sľubná budúcnosť.

Kryptomeny môžu nahradiť klasické peniaze, no Tesla pri tom nebude

Hoci CEO Tesly neplánuje svoju spoločnosť zapojiť do tohto biznisu, vidí v ňom potenciál, vďaka ktorému by sa raz ľudstvo mohlo odpútať od papierových peňazí. Podľa Muska je štruktúra BitCoinu „brilantná“, no pozornosť si zaslúžia aj ďalšie kryptomeny ako Ethereum. Väčšina veľkých transakcií však nie je vnímaná verejnosťou a ide o miliardové prevody. Ľudia ich však nevidia, pretože sa nimi nekupujú bežné produkty.

Nenechaj si ujsť
Len on vedel heslo a zomrel. Na najbezpečnejšom mieste sveta pre kryptomeny bolo ukrytých 126 miliónov eur

Papierové peniaze budú na ústupe a kryptomeny sú omnoho lepším spôsobom pre prenášanie hodnoty peňazí než obyčajný papier, to je isté. Má to však svoje pre a proti.“ – vyjadri sa Elon Musk v rozhovore pre ARK Invest.

V pokračovaní rozhovoru však Musk priznal, že Tesla tak skoro nebude súčasťou tohto biznisu. Jeho spoločnosť sa bude aj naďalej sústrediť na udržateľné zdroje energie. Ťažba kryptomien je aj podľa neho totiž príliš energeticky náročná. Mnohých by mohlo zaujímať, či sa Tesla nerozhodne BitCoin aspoň predávať. Aj pri tejto otázke ale Musk odpovedal negatívne. Tesla sa tak naďalej bude venovať iba svojmu cieľu, teda výrobe elektrických áut, ktoré majú postupom času na cestách nahradiť tie so spaľovacími motormi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom