Neznámi hackeri tvrdia, že majú k dispozícii očakávaný film Piráti Karibiku 5. Nakoľko nie je isté, že hackeri film skutočne ukradli, Disney sa dostáva do naozaj nepríjemných problémov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Môžu v podstate nastať dve možnosti. Buď sú tieto informácie klamlivé, alebo hackeri majú pravdu a film naozaj zverejnia, ako tomu bolo nedávno aj s novou sériou seriálu Orange is the New Black. Stalo sa tak po tom, čo Netflix odmietol zaplatiť výkupné. Podľa serveru Deadline, hackeri žiadajú „enormné množstvo peňazí,“ ktoré chcú mať zaplatené v bitcoinoch, teda v ťažko vystopovateľnej virtuálnej mene. Pokiaľ ich požiadavky nebudú splnené, údajne začnú zverejňovať čoraz väčšie útržky z filmu. Disney však výkupné zaplatiť neplánuje a začalo spolupracovať s FBI.


zdroj fotografie: Screenshot / YouTube / ONE Media

nenechaj si ujsť
22-ročný chalan zastavil obrovský hackerský útok po celom svete len vďaka kúpe domény za 10 €

Piráti Karibiku 5: Salazarova pomsta majú vyjsť už budúci piatok a budú dôležitým zdrojom príjmov populárnej spoločnosti. Pred niekoľkými rokmi unikol film The Expendables 3, čo poriadne zamiešalo karty v príjmoch štúdia. Na to, ako sa táto nepríjemná situácia vyvinie, si ešte budeme musieť počkať. Pokiaľ sa nový Piráti naozaj dostanú na verejnosť skôr ako budúci piatok, Disney môže očakávať horšie finančné výsledky a celkovo tak nebude parádne vyzerajúci nový film až takým lákadlom pre fanúšikov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
20%
Mám to
20%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
40%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.