Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Minulý mesiac bol pre hráčov mimoriadne náročný. Svedčí o tom viac ako deväť miliónov virtuálnych úmrtí vo vesmírnom pekle akčného titulu Returnal. Priaznivcov hororu mierne sklamalo akčnejšie zasadenie ôsmeho pokračovania Resident Evil a na scénu sa vrátil vesmírny epos Mass Effect v podobe vizuálne naleštenej legendárnej edície obsahujúcej kompletnú trilógiu.

V júni sa o slovo opäť prihlási remake legendárneho siedmeho pokračovania Final Fantasy, tentokrát vo vylepšenej verzii pre PlayStation 5. Fanúšikovia ušatého lombaxa Ratcheta a jeho robotického kamoša Clanka si budú môcť v polovici mesiaca vyskúšať najnovšie pokračovanie tejto populárnej série s podnázvom Rift Apart, ktoré vyzerá ozaj úchvatne.

Prinášame ti zoznam tých najlepších titulov vychádzajúcich v mesiaci jún.

Ghosts ‚n Goblins: Resurrection

Dátum vydania: 1. jún

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch

Ghosts ‚n Goblins: Resurrection je aktuálne už takmer zabudnutou perlou herného priemyslu. V novodobom spracovaní dnes už klasického titulu si hráči opäť siahnu na dno svojich síl a pripomenú si náročnú hrateľnosť dôb dávno minulých. Vo svojej podstate ide o klasickú 2D plošinovku okorenenú obrovskou dávkou humoru.

O moderné vizuálne spracovanie, ktoré si ale zachováva tradičného ducha, sa aj tentokrát postarali vývojári spoločnosti CAPCOM, tvorcovia pôvodného diela. Znalci originálu určite ocenia mnoho podobností, medzi ktoré patrí charakteristický pohyb hlavného hrdinu Arthura  alebo výborný dizajn úrovní, ktorý ostal prakticky bezo zmien.

Operation: Tango

Dátum vydania: 1. jún

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Switch

Rozmýšľal si niekedy nad tým, aké by bolo byť špiónom plniacim super-tajnej misie a disponovať arzenálom tých najpodivnejších technických hračiek, aké si len dokážeš predstaviť? V tom prípade je pripravovaná novinka v podobe Operation: Tango určená práve pre teba.

Ide o kooperatívnu akciu, kde sa spoločne so svojim spoluhráčom premeníte na agenta a hackera. Tieto rozdielne role sa dopĺňajú a vzájomná spolupráca je pre úspech misie ozaj kľúčová. Každý z charakterov totiž sleduje dianie z inej perspektívy, čo vnáša do hrateľnosti nové možnosti. Zaujímavo pôsobí možnosť spolupráce hráčov využívajúcich rozličné platformy, tzv. crossplay.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Prichádza výnimočné RPG. Herná novinka v tebe vyvolá nebezpečne návykový zážitok

Pre majiteľov PlayStation 5 a zároveň aktívnych predplatiteľov služby PlayStation Plus Sony pripravilo prekvapenie v podobe bezplatného prístupu k tomuto titulu.

The Elder Scrolls Online: Gates of Oblivion

Dátum vydania: 1. jún

Platforma: PC, Stadia

Gates of Oblivion je ďalšie zo zdanlivo nekonečného radu DLC pre jedno z najpopulárnejších MMORGP súčasnosti – The Elder Scrolls Online. Do sveta Tamriel totiž prichádza bránami Oblivionu zabudnutá skaza a deštrukcia v podobe dávneho nepriateľa.

The Elder Scrolls Online: Gates of Oblivion, spoločne s posledným plateným prídavkom Flames of Oblivion, tvoria v tomto ohromnom univerze novú kapitolu nazývanú Blackwood chapter. Príbehové pozadie je tentokrát zamerané na snahu o ovládnutie sveta ambicióznym Daedrickým princom Mehrunesom Dagonom, 800 rokov pred udalosťami odohrávajúcimi sa v The Elder Scrolls IV: Oblivion.

World of Warcraft: Burning Crusade Classic

Dátum vydania: 1. jún

Platforma: PC

Burning Crusade Classic je poctivou prerábkou pôvodného datadisku do najpopulárnejšieho MMORPG všetkých čias – World of Warcraft. V tejto novinke budú môcť hráči skúmať Outland – rozbité pozostatky kedysi krásneho domovského sveta Orkov. Ide o titul vymodlený obrovskou komunitou dožadujúcou sa pôvodného herného zážitku bez akýchkoľvek dodatočných úprav.

Pár noviniek si ale pre nás vývojári spoločnosti Blizzard pripravili. Medzi tie najvýraznejšie patrí možnosť hrať za dve nové rasy – krvavých elfov a zbožných draenei. Majitelia Classic edície pôvodného titulu budú môcť samozrejme pokračovať v rozvoji svojich vytrénovaných postáv, pričom maximálna úroveň bude zvýšená na 70.

Evergate

Dátum vydania: 4. jún

Platforma: PlayStation 5

Evergate je strašidelná 2D logická platformovka zasadená do neopozeranej, ručne kreslenej vízie posmrtného života. O výnimočnú atmosféru sa ruku v ruke s nádherným vizuálnom postará hudba pripravená symfonickým orchestrom.

Vývojári spoločnosti Stone Lantern Games otvorene priznávajú inšpiráciu sériou Ori, čo je asi najviac viditeľné na nápadnej podobnosti hlavných protagonistov týchto titulov a samozrejme hrateľnosti. Pri bližšom preskúmaní však na povrch postupne prenikajú novinky v hernom štýle, ktorý je viac zameraný na riešenie logických problémov ako na akčné pasáže.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Dátum vydania: 4. jún

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

Najnovšie pokračovanie značky s primárnym zameraním na boj z veľkej vzdialenosti by mala byť pre hráčov najväčšia výzva akej museli v úlohe elitného ostreľovača čeliť. Aspoň tak to tvrdia autori stojaci za touto, dnes už šesť dielnou, sériou. Tvorcovia si pre hráčov pripravili lahôdku v podobe extrémne vzdialených cieľov. Tie bude nutné zlikvidovať až zo vzdialenosti viac ako jeden kilometer.

Kampaň pre jedného hráča bude zasadená do oblasti Stredného Východu. V úlohe Ravena, nájomného ostreľovača, bude tvojou úlohou postupne likvidovať ciele pozostávajúce z elitných kriminálnych živlov. Samozrejme ani tentokrát nebudeme ochudobnení o detailné spomalené zábery pri smrteľných zásahoch protivníkov.

Chivalry 2

Dátum vydania: 8. jún

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Chivalry 2 je akčným titulom zameraným na hru viacerých hráčov. Pre dosiahnutie ešte autentickejšieho zážitku inšpirovaného stredovekými bojmi je použitý pohľad z prvej osoby. Hráči tak nadobudnú dojem, že práve oni sú v centre diania a zúčastňujú sa masívnych bitiek.

Až 64 hráčov sa bude môcť zúčastniť dobývania stredovekých pevností, vypaľovania okolitých dedín a ich následného rabovania a brutálnej likvidácie špinavých sedliakov brániacich svoje domovy. Neznie to príliš hrdinky, však? Ak hľadáš romantickú víziu stredoveku, ktorú poznáš z príbehov o dobrom Robinovi Hoodovi, si na zlom mieste. Toto obdobie je plné špiny, krvi a blata!

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Dátum vydania: 10. jún

Platforma: PlayStation 5

O kvalitách moderného spracovania jednej z najväčších legiend herného priemyslu, teda Final Fantasy VII, sme ťa informovali v jednom z našich článkov. Aj napriek opodstatneným počiatočným obavám tento počin dopadol výborne. Novinka si tak zachovala ducha pôvodného titulu a rozšírila príbehové pozadia jednotlivých postáv.

Okrem rozdelenia príbehu na epizódy prešiel asi najväčšou zmenou súbojový systém, ktorý je tentokrát oveľa dynamickejší, no stále poskytuje dostatok taktických možností ako dotiahnuť jednotlivé strety s protivníkmi do úspešného konca. Verzia Intergrade prináša okrem vylepšenej vizuálnej stránky aj rozšírenie príbehu v podobe novej kapitoly predstavujúcej novú hernú postavu Yuffie.

Prečítaj si tiež
RECENZIA: Po 10 rokoch sa vrátil nečakaný herný hit, opäť prináša prvotriednu zábavu

Update vizuálu bude pre majiteľov pôvodnej verzie k dispozícii bezplatne. Netýka sa to však verzie, ktorá bola súčasťou nedávnej ponuky PS Plus. Príbehové rozšírenie v podobe DLC bude možné zakúpiť si z PlayStation store pre PlayStation 4, aj PlayStation 5.

Ninja Gaiden: Master Collection

Dátum vydania: 10. jún

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One

Ryu Hayabusa a jeho smrteľne nebezpečné čepele sú späť! Master Collection je kompilátom troch krvou nasiaknutých titulov. Asi najvýraznejším z tejto trojice je kritikou a hráčmi vysoko hodnotený druhý diel, ktorý je dodnes považovaný za nepísaného kráľa žánru tzv. hack & slash. Zvuk švihu katany pri jej očistení od krvi nám rezonuje v ušiach dodnes.

V pripravovanej kolekcii sa dočkáme, ako inak, najmä vylepšeného vizuálu. Všetky tituly budú bežať v plynulom snímkovaní 60 fps a v 4K rozlíšení. Špeciálnu pozornosť bola venovaná spracovaniu jednotlivých charakterov. Hrateľnosť samotná sa veľmi nezmenila, na druhej strane, už v pôvodnom vydaní boli tituly veľmi kladne prijaté najmä vďaka prepracovanému súbojovému systému a množstvu dostupných zbraní.

Ratchet and Clank: Rift Apart

Dátum vydania: 11. jún

Platforma: PlayStation 5

PlayStation 5 je síce stále nedostatkovým tovarom, no tých pár vyvolených, ktorým spokojne vrní v obývačke, svoj zrak upiera k najočakávanejšiemu titulu tohto roka, určenému exkluzívne pre túto platformu. Už pri prvom predstavení najnovšieho pokračovania tejto legendárnej série kombinujúcej hrateľnosť platformovky a akčných titulov nám dokázali autori vyraziť dych vskutku next-genovou prezentáciou.

Všadeprítomné odlesky sú dosiahnuté použitím technológie ray-tracing, ktorá bola donedávna výsadou najvýkonnejších grafických kariet osobných počítačov. Autori naplno využívajú rýchlosť dostupného SSD disku, vďaka ktorému je úplne eliminované nahrávanie jednotlivých úrovní a prechod medzi nimi je okamžitý.

Sme ozaj zvedaví, aké novinky v hrateľnosti si pre nás autori pripravili. Z doposiaľ predstavených ukážok nám udrela do očí najmä novinka v podobe schopnosti okamžitého presunu na iné miesto a to vďaka možnosti využívania časopriestorových trhlín. Ak existuje titul, ktorý si tento rok určite nenecháme ujsť, tak je to práve tento.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 And 2

Dátum vydania: 25. jún

Platforma: Switch

Pamätáš si na časy, keď boli hry len o zábave? Žiadne divné a nepotrebné príbehové režimy, trápne a zle nadabované dialógy a strašné herecké výkony (požmurknutie smerom k sérii Need For Speed) nenarúšali kryštalicky čistú zábavu prameniacu zo samotnej hrateľnosti, na ktorej postavili svoj úspech prvé dva diely arkádovej zábavy s názvom Tony Hawk’s Pro Skater.

Koncom júna si svoje virtuálne kolená zoderú priaznivci skateboardingu, tentokrát na prenosných zariadeniach Nintendo Switch. Arkádové jazdenie na skateboarde si tak budeš môcť užiť aj na cestách, čo neznie vôbec zle. Očakávať tak môžeš klasickú hrateľnosť, ktorú poznáš z pôvodných titulov zabalenú do moderného vizuálu.

Scarlett Nexus

Dátum vydania: 25. jún

Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series S/X

Príbeh nás zavedie do ďalekej budúcnosti, do čias keď vedci odhalili tajomstvá ľudského mozgu. Objavený psionický hormón totiž spôsobuje revolúciu vo vnímaní reality ako takej. Každý človek tak môže získať prístup k jednej z formy tzv. kinéz, napríklad môže pohybovať predmetmi pomocou telekinézy alebo vyvolávať plamene pomocou pyrokinézy.

Ide o akčný RPG titul zameraný na likvidáciu obrovského množstva protivníkov, ktorí ti stoja v ceste za elimináciou niektorého z obrovských bossov. Na prvý pohľad to vyzerá ako klasická akcia, v tomto prípade je však ozvláštnená o možnosť zobrať so sebou spolubojovníka, od ktorého si môžeš prepožičiavať jeho schopnosti! Týmto spôsobom je možné meniť taktiku podľa potreby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú