Každý z nás určite pozná starú „nezničiteľnú“ legendu v podobe Nokie 3310. Ak by sme v teste odolnosti proti nej postavili Samsung Galaxy S10 Plus, víťaza by hneď tipoval každý jednoznačne. Opak však môže byť pravdou.

Nokia svojho času patrila medzi dnes už hlúpe telefóny. S príchodom nových inteligentných telefónov sme však až po čase objavili jej silné stránky. Výrobcovia nových smartfónov totiž často dbajú na ich dizajn a tak plasty starej dobrej Nokie po čase nahradili prémiovejšie materiály ako sklo či keramika.

Luxusné materiály utrpeli na odolnosti

Ako sme sa v priebehu posledných rokov presvedčili, luxus okamžite neznamená odolnosť. Práve tá sa stala silnou doménou spomínanej Nokie 3310, zatiaľ čo v prípade zaoblených displejov Samsung Galaxy S línie či iných značiek sme boli skôr svedkami rozbitých displejov a zadných panelov. A povedzme si úprimne, takéto poškodenie vedelo po oprave veľmi slušne narušiť obsahy peňaženiek.

Samsung si to plne uvedomoval a tak prišiel na trh s aktuálnym modelovým radom Samsung Galaxy S10. Jeho displej chráni odolné sklo Gorilla Glass 6 od spoločnosti Corning, ktoré si vo svojom teste odolnosti pochvaľoval aj známy tester odolnosti Zack Nelson na svojom YouTubovom kanáli JerryRigEverything. Predné sklo sa mu totižto nepodarilo poškriabať ani nožíkom, čo môžeš vidieť na priloženom videu vyššie.

Výsledok tohto testu odolnosti si si s veľkou pravdepodobnosťou tipol zle

Portál Android Community však tentoraz upozornil na zaujímavé video na kanáli Rozetked. Podobne, ako mnohí iní testeri, aj Rozetked podrobil Samsung Galaxy S10 svojim testom a bol milo prekvapený. K dispozícii mal model Galaxy S10 Plus v edícii s keramickým zadným krytom. Obe strany telefónu sa mu však ani násilnými formami nepodarilo zničiť či výrazne poškriabať. Výsledkom boli len miniatúrne škrabančeky, ktoré však Rozetked prirovnal k stavu skoro nového smartfónu.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/YouTube/Rozetked - Smartfón sa testerovi nepodarilo poškriabať ani nožíkom, skrutkami či dokonca skrutkovačom!

Dôležitý však bol test, ktorý nasledoval potom. Rozetked sa rozhodol podrobiť Samsung Galaxy S10 Plus pádu z drona vo výške 100 metrov spoločne s Nokiou 3310. Víťaza by vopred určil každý jednoznačne, no výsledok stojí za to. Nokia mala po páde zničený displej. Telo však odolalo, pričom telefón bol funkčný a reagoval na stláčanie tlačidiel. Vďaka zničenému displeju bol však telefón nepoužiteľný.

Vtom však prišlo veľké prekvapenie. Pádu z výšky 100 metrov sa podrobil aj Samsung Galaxy S10 Plus, pričom počas celého pádu bolo zapnuté aj nahrávanie videa. Možno to znie neuveriteľne, ale smartfón pád prežil s maličkou prasklinkou na zadnom paneli. Predné sklo pád vydržalo, no displej bol na pravej hrane poškodený. Napriek tomu však bol smartfón plne funkčný a jeho používaniu takmer nič nebránilo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú