Technológie predstavujúce potenciál sú každým dňom bližšie. Potvrdzuje to i jeden mladý účastník nedávnej konferencie WWDC menom Matt Moss. Ten prišiel na zaujímavú novinku vďaka spojeniu iOS 12 Beta a platformy známej ako ARKit 2.0.

Novinka, aká tu ešte nebola

Prístup na konferenciu mu umožnilo štipendium, na základe ktorého mohol testovať nový operačný systém iOS 12 Beta. Pri jeho testovaní zistil, že už pomerne známa platforma pre rozšírenú realitu ARKit 2.0 poskytuje mnoho zaujímavých možností ako napr. sledovanie očí. Vytvoril v nej demo, vďaka ktorému dokázal kontrolovať iPhone pohybom svojich očí. Otvorenie aplikácie a iné kroky, ktoré bežne vykonávame ťuknutím na obrazovku. reagovali na žmurknutie.

Matt na svoj Twitter postol video, na ktorom vidieť celý tento proces.

„Videl som, že ARKit 2 predstavil sledovanie očí. Prvé čo som sa pýtal bolo, či je to tak presné, že by bolo možné sledovať pohyb očí používateľa na obrazovke,“

vysvetlil Matt pre Marshable v rámci správy cez Twitter.

„Na začiatok som vytvoril demo aby som videl na akej úrovni je toto sledovanie možné. Akonáhle začalo demo pracovať, začal som premýšľať o všetkých možných spôsoboch využitia, z ktorých najdôležitejšou je dostupnosť. Myslím si, že v budúcnosti by tento druh technológie mohol zlepšiť kvalitu života ľudí so zdravotným postihnutím.“

Prevratný prínos Applu

Technológia je teda podľa všetkého veľmi presná s odchýlkami pri horších svetelných podmienkach. Pokaľ by sa ale Apple rozhodlo pretvoriť nasledovné do reálnej podoby, jednoznačne by sa jednalo o dychvyrážajúci krok, ktorý od tejto spoločnosti už dlhšie očakávame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom