Jeden z najstarších a najväčších operátorov na Slovensku každý mesiac predstavuje zoznam, ktorý ukazuje tie najviac predávané zariadenia. Dnes tu máme zoznam predajnosti za jún 2019. 

Telefóny zakúpené prostredníctvom operátora sú stále najčastejším spôsobom zadováženia nového zariadenia. Hlavným lákadlom sú dotácie, ktorých výška sa odvíja od zvoleného paušálu či iného programu daného operátora. A ktoré zariadenia sú teda tie najpredávanejšie?

Najpredávanejšie zariadenia za jún 2019 (Orange)

Ako môžeš nižšie vidieť, medzi najpredávanejšie zariadenia patria tie, ktoré sa označujú ako stredná trieda. TOP vlajkové lode obsadili 7., 8. a 10. priečku.  Ide pritom o súboj dvoch najväčších výrobcov na svete – Samsung a Huawei. Do prvej desiatky nemal nárok žiadny iný výrobca. Dôvod, prečo sa na najvyšších priečkach umiestnili práve smartfóny zo strednej triedy, je jednoduchý.

Väčšina zákazníkov totiž nepotrebuje to najlepšie na trhu a pohodlne si vystačí aj so smartfónom, ktorého cena ho nestojí jeden mesačný plat. Navyše dotácia ku kúpe nerozlišuje kategórie a tak sa tieto smartfóny dajú zaobstarať za veľmi priaznivú cenu.

Smartfóny Tablety
Samsung Galaxy A40 Huawei MediaPad T5 10 LTE
Huawei P30 Lite
Samsung Galaxy A50 Huawei MediaPad T3 8 LTE
Samsung Galaxy A20e
Huawei Y6 2019 Huawei MediaPad M5 Lite LTE s perom
Huawei P Smart 2019
Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 LTE 32GB
Huawei P30
Huawei P20 lite Lenovo TAB E10 LTE
Samsung Galaxy S10 +

 

Podobná situácia panuje aj pri tabletoch, kde sa najviac darilo zariadeniam Huawei. Po jednej priečke má zhodne Samsung a Lenovo. Tu je však situácia o poznanie jednoduchšia, nakoľko v segmente tabletov už veľa výrobcov neostalo a konkurencia sa hľadá len veľmi ťažko.

Na trhu ostalo už len zopár výrobcov (spravidla tí, ktorí na to majú najviac prostriedkov), ktorí sa snažia tabletom dať druhú šancu, aj keď ich osud je zdá sa spečatený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom