banner-axon-7Cieľ spoločnosti Samsung pre rok 2017 je jasný – zabudnúť na fiasko s Note 7 a ukázať fanúšikov, že sa môžu na juhokórejského giganta opäť spoľahnúť. Postupne počujeme čoraz viac správ o vlajkovej lodi Galaxy S8, ktorá má byť práve tým veľkým záchrancom.

Samsung Galaxy S8 ponúkne nespočetné množstvo inovácií a veľkých zmien. Nový bude dizajn, interné špecifikácie, fotoaparát, pravdepodobne aj Harman Kardon stereo reproduktory a tentoraz tu máme informácie o použití pokročilého snímača odtlačkov prstov. Synaptics, ako jeden z popredných dodávateľov a dlhoročný partner Samsungu, predstavil optický skener odtlačkov prstov, ktorý by sme teda logicky mohli nájsť už v S8-čke. Najväčšou výhodou nového skenera je to, že dokáže pracovať pod akýmkoľvek povrchom, napríklad pod sklom.

galaxy-s8-novy-render

Možný vzhľad S8-čky poskladaný z uniknutých renderov

Nový senzor sa tiež vyznačuje schopnosťou zaznamenávania, keď má používateľ mokré ruky a implementácia rôznych bezpečnostných funkcií umožňuje rozoznať, či bol použitý reálny prst, alebo sa len niekto pokúša o bezpečnostný útok na vaše zariadenie. Najskloňovanejší dátum predstavenia je na prelome marca a apríla pri príležitosti MWC 2017 v Barcelone. Objavili sa ale aj také správy, že predstavenie sa odkladá až na apríl. V tomto smere sme teda stále veľmi slabo informovaní. Jedno však už vieme prekvapivo veľmi dobre, a to možné rozmery displejov, približný vzhľad a použitie takmer nezrámikového displeja. Viac v článku nižšie!

TIP: Pripravovaný Samsung Galaxy S8 prinesie fantastickú výbavu! Dostane Harman Kardon reproduktory, no 3,5 mm jack bude chýbať

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom