banner-axon-7
Do predstavenia fantastického high-endu Samsung Galaxy S8 ešte ostáva dosť času. Aj napriek tomu je skvelé, že sa na internete objavujú stále zaujímavejšie kombinácie výbavy pripravovaného top modelu. Ak bude aspoň nejaká z týchto klebiet pravdivá, môžeme sa tešiť na úžasné zariadenie, ktoré bude silnou konkurenciou na trhu.

Mnoho očí z technologického sveta sa obracia na budúci Samsung Galaxy S8. Predpokladá sa, že bude predstavený na jar budúceho roku, na výstave Mobile World Congress, no dovtedy môžeme len dúfať a špekulovať o skutočnej výbave, ktorú novinka prinesie. Ďalšie správy hovoria o absencii 3,5 mm jacku a používatelia tak budú musieť hudbu počúvať iným spôsobom. Len dúfame, že neprídu v štýle Apple slúchadiel. Mnohých táto správa iste nahnevá, pretože väčšina z nás stále používa starý, dobrý 3,5 mm jack, no má to aj svoje výhody.

galaxys8-tl

Ak by Samsung tento jack odstránil, naskytli by sa nové možnosti v oblasti konštrukcie, ktorá by mohla byť tenšia a tiež by do novinky bola osadená väčšia batéria. Špecialitou S8-ky bude aj nové domovské tlačidlo s novou technológiou. Výrobca tak zahodí klasické hardvérové tlačidlo a prinesie nové, s optickou technológiou rozpoznávania odtlačkov. Celý snímač bude môcť byť zapracovaný priamo do displeja. Keď už hovoríme o displeji, ten bude mať nové vyhotovenie pixelov. Technológiu PenTile usporiadania pixelov tak nahradí klasické RGB usporiadanie, ktoré prinesie detailnejší obraz pri zachovaní rovnakého rozlíšenia 2560 x 1440 pixelov.

samsung-galaxy-s8-concept-10

TIP: Samsung Galaxy S8 príde s vysokokvalitným duálnym fotoaparátom

O možnom rozlíšení displeja sa už hovorilo, konkrétne kolovali fámy o použití 4K displeja, ktorý by však bol iba prežitkom, bez reálneho využitia. Z praktického hľadiska 4K displej nie je potrebný a aj pri používaní virtuálnej reality postačí QHD rozlíšenie na detailnú reprodukciu obrazu. Nové RGB uloženie pri rovnakom rozlíšení prinesie omnoho viac pixelov. Pre porovnanie, v poslednej vlajkovej lodi, Galaxy S7, je použitý Super AMOLED displej, ktorý obsahuje viac ako 7,3 miliónov pixelov. Nové displeje prídu s viac ako 11 miliónmi pixelov, čo robí rozdiel viac ako 3,5 milióna pixelov. Ako vždy, novinka ani tentoraz obrazovkou iste nesklame.

samsung-galaxy-s8-concept-9

Skvelou správou pre audiofilov je reálna možnosť, že Samsung Galaxy S8 príde so špičkovými stereo reproduktormi od firmy Harman. Reálna preto, lebo len pred pár týždňami urobil kórejský výrobca veľký krok a odkúpil známeho výrobcu za neuveriteľných 7,46 miliárd €. Zrejme by táto výbava budúcej vlajkovej lode bola akousi menšou kompenzáciou za chýbajúci jack. Otázkou ostáva, ako Samsung tieto reproduktory zapracuje do konštrukcie. Príklad si môže zobrať hneď od dvoch výrobcov. Môže využiť spôsob HTC, ktorý implementoval stereo reproduktory do hornej a dolnej časti prednej strany zariadenia alebo napodobní svojo rivala Apple, a použije slúchadlo na hlbšie tóny, ktoré je umiestnené hneď vedľa klasického reproduktora v dolnej časti.

samsung-galaxy-s8-concept-2

TIP: Samsung odkúpil známu audio spoločnosť Harman za 7,46 miliárd

Možnosť použitia Harman reproduktorov bola naznačená už pred pár týždňami na tlačovej konferencii a ak budú v budúcej S8 naozaj použité, konkurencia bude mať čo doháňať. Novinkou v S8-ke bude aj USB  Type-C konektor kompatibilný s novými VR okuliarmi vlastnej výroby a stále bude podporovať štandard rýchleho nabíjania. V predstihu si tak smieme urobiť predstavu o širokých možnostiach, s ktorými chystaný high-end príde. Stále ide však len o dohady a, bohužiaľ, nič nie je isté a mnoho sa do výstavy MWC 2017 ešte môže zmeniť. Galaxy S8-ka tak ostáva zakrytá rúškom tajomstva, ktoré výrobca naplno odkryje až v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom