V poslednom čase sa roztrhlo vrece so smartfónmi, ktorých bočné rámiky displeja sú minimálne, prípadne ich vôbec nemajú. Ide prevažne o smartfóny z Číny a o rovnaký prípad ide aj teraz. Tentokrát tu máme smartfón od známej spoločnosti Oppo.

[/blockquote]

OPPO Find 7A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Oppo bude pravdepodobne ďalším čínskym výrobcom, ktorý na trh uvedie smartfón takmer bez rámikov. Podľa najnovších správ totižto spoločnosť Oppo pracuje na novej technológií displejov, vďaka ktorej dokážu minimalizovať bočný rám displeja. Spoločnosť si túto technológiu aj patentovala, čo bolo ešte minulý rok. Až teraz sa však môžeme pozrieť na prvý prototyp Oppo smartfónu, ktorého bočné okraje displeja sú naozaj minimálne.

oppo_bezellessNa internet unikli dve fotografie vo vysokej kvalite, vďaka ktorým môžeme zatiaľ neznámy OPPO smartfón vidieť detailne. Okrem minimálnych bočných rámov má smartfón zmenšený aj horný a spodný, čo by malo ešte viac zvýšiť percento pokrytia prednej strany displejom. Bohužiaľ, nevieme potvrdiť, či sú fotografie reálne alebo je to len, ako sa hovorí, „fotošop“.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Smartfón s takýmito rámikmi vyzerá naozaj nádherne, no má to aj svoje nevýhody. Azda najväčšou je asi krehkosť displeja a teda vysoká náchylnosť na poškodenie, pri páde smartfónu. Zatiaľ nevieme, kedy a či vôbec Oppo predstaví svoj prvý bezrámikový smartfón.

Aktualizované (24.3.2015)

Nový Oppo smartfón bez rámikov sa ukázal aj na videu, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú