V dôsledku čoraz rýchlejšie postupujúcej pandémie COVID-19 sa viaceré americké firmy rozhodli svojich zamestnancov poslať domov. Firmy, ktoré prácu z domu umožňujú, nebudú po tejto kríze čeliť až takým veľkým ekonomickým problémom. Pre prácu z domu je však nevyhnutné mať stabilné a nie príliš drahé pripojenie na internet. O tom, ako túto situáciu riešia poskytovatelia internetových služieb v USA, písal portál Engadget.

Vážna situácia sa týka nielen pracujúcich, ale aj študentov. Aj v Spojených štátoch je totiž už od piatkového večera vyhlásený núdzový stav, čo okrem iného znamená celoplošné zatvorenie stredných škôl až do 13. apríla.

Možnosť pracovať z domu dali svojim zamestnancom viaceré veľké firmy, ako napríklad Facebook, Google alebo Amazon, píše CNN. Dokonca aj Microsoft miliardára Billa Gatesa svojim zamestnancom odporúča pracovať z domu.

Americkí operátori sa preto rozhodli vyjsť v ústrety všetkým týmto ľuďom. Začali výrazne zvyšovať kvalitu a dostupnosť internetového pripojenia. Prví dvaja poskytovatelia internetových služieb, ktorí tieto opatrenia zavádzajú, sú spoločnosti Comcast a AT&T. Comcast sa zameriava hlavne na poskytovanie internetu pre Američanov s nízkymi príjmami. Mesačne tak za internet zaplatia ani nie 10 dolárov, čo je skutočne priaznivá cena. Spoločnosť pri registrácii najnovšie ponúka možnosť mať prvých 60 dní služby zadarmo. Comcast okrem toho výrazne zvyšuje prenosovú rýchlosť.

Pixabay

Americká telekomunikačná spoločnosť AT&T tiež uvoľnila svoje podmienky – zrušila všetky obmedzenia. Doteraz mali jej zákazníci k dispozícii mesačné dátové balíčky s veľkosťou od 150 GB do 1 TB. Tí, ktorí pri používaní tento limit presiahli, mali podľa pravidiel uloženú pokutu v hodnote 10 dolárov za každých 50 GB. Hoci má AT&T na vzniknutú situáciu zjavne trochu odlišný pohľad, jej cieľ sa zhoduje s cieľom Comcastu. Obe spoločnosti ho totiž majú rovnaký – chcú ľuďom uľahčiť prístup na internet.

Špeciálne akcie budú pravdepodobne ukončené až keď sa nezačne stabilizovať počet nových nakazených koronavírusom. Aktuálne informácie a štatistiky spojené so šírením koronavírusu na Slovensku pravidelne obnovujeme v tomto článku. Ak ťa zaujíma celkový počet nakazených v nejakej konkrétnej krajine, odporúčame ti túto interaktívnu mapu. Daj si však pozor na jej falošnú kópiu, ktorá ľuďom kradne osobnné údaje a heslá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú