Ministerstvo školstva SR si v spolupráci s mobilnými operátormi pripravilo pre učiteľov počas dištančného vzdelávania výhodné benefity, ktoré im pomôžu pri online vzdelávaní. Získajú totiž neobmedzené volania a aspoň 10 GB dát zadarmo. Mobilní operátori priniesli výhody pre učiteľov a v mnohých prípadoch prekonali požiadavky ministerstva. Aké možnosti poskytujú?

Benefity pre učiteľov v podobe neobmedzených volaní a dátových balíkov s minimálnym objemom 10 GB ohlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ešte koncom októbra. Po dohode začali operátori poskytovať ponuky učiteľom v dištančnom vzdelávaní, ktorí sa prihlásia do systému a o služby požiadajú zaslaním svojho telefónneho čísla.

Aktuálne už benefity pre učiteľov zverejnili všetci mobilní operátori. Ako posledná prišla s ponukou 4ka, ktorá ju zverejnila dnes vo svojom cenníku zvýhodnených ponúk. Niektorí operátori výhodami prekonali podmienky ministerstva a priniesli výrazne výhodnejšie možnosti. Pozreli sme sa na to, aké benefity môžu učitelia od jednotlivých operátorov získať.

Úplné neobmedzeno poskytol učiteľom len Telekom a 4ka

Ako prvý vyrukoval s benefitom pre učiteľov Telekom, ktorý miesto neobmedzených volaní a 10 GB (požiadavka ministerstva) priniesol rovno aj neobmedzené dáta. Učitelia tak môžu u tohto operátora využiť dátový balík aj volania v neobmedzenom objeme až do konca roka zadarmo. Podobným spôsobom sa vydal aj Orange.

Orange poskytne časť benefitu nad rámec požiadaviek štátu. Okrem neobmedzených volaní prinesie učiteľom aj 100 GB dát v prípade, ak využívajú Go paušál. Pri predplatenke FunFón alebo Prima môžu potom učitelia využiť neobmedzené volania a 10 GB balík dát s možnosťou obnovenia. Ponuka je rovnako platná do konca roka.

Spoločnosť O2 prináša učiteľom nezvyčajný benefit v podobe zvýhodneného Bieleho SMART paušálu, ktorý je obyčajne dostupný za 15 € mesačne s neobmedzenými volaniami, SMS a MMS, no neobsahuje žiadne dáta.

Učiteľom tento paušál poskytne za 7,5 € mesačne (5,50 € pri využití Digitálneho bonusu) s neobmedzenými volaniami a k tomu bezplatne pridá 10 GB dát. Podmienkou však je, že pri využívaní iných paušálov musia učitelia pre uplatnenie benefitu prejsť dočasne na Biely paušál.

Dnes spustila benefity aj 4ka, ktorá si pre učiteľov v dištančnom vzdelávaní pripravila bezplatný paušál Sloboda∞, ktorý stojí bežne 17 € (obsahuje neobmedzené volania a 1 GB dát) a k tomu pridáva zadarmo dátový balík Dáta Navyše pre SLOBODA ∞ s neobmedzeným objemom dát (obyčajne stojí 5 €).

Vo výsledku teda aj 4ka poskytne podobne ako Telekom neobmedzené volania a dáta učiteľom do konca roka zadarmo, pokiaľ pošlú aktivačnú SMS v tvare SN+ na číslo 950 z čísla, ktoré poskytli Ministerstvu školstva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom