Slovenské O2 oznámilo príchod nového digitálneho operátora ešte začiatkom septembra. Tentokrát sa bude ponukou služieb sústrediť najmä na mladšiu generáciu zákazníkov a všetko ponúkne iba online. V ponuke bude viacero zaujímavých balíkov, chýbať nebudú ani neobmedzené dáta, volania a správy.

Pôvodný článok bol aktualizovaný o nové informácie.

Predstavenie nového digitálneho operátora s názvom Radosť avizovalo O2 v tlačovej správe pre médiá. Aktuálne boli upresnené ďalšie detaily o fungovaní služieb a ponuke.

Aktualizácia 26.9.2020

Aplikácia Radosti bola sprístupnená aj pre iOS. Majitelia iPhonov si ju už môžu stiahnuť v AppStore a prostredníctvom nej si zakúpiť novú SIM kartu digitálneho operátora. Celý proces sme popísali v samostatnom článku.

‎Radosť
‎Radosť
Developer: O2 Slovakia, s.r.o.
Price: Free

Aktualizácia 25.9.2020

Aplikácia digitálneho operátora Radosť bola sprístupnená pre Android smartfóny v Obchode Play. Používatelia si ju už môžu stiahnuť a vyskúšať služby Radosti. Na pridanie aplikácie do AppStore sa stále čaká.

Radosť
Radosť
Developer: O2 Slovakia, s.r.o.
Price: Free

O2 odhalilo vlastného digitálneho operátora

Dostupná bude samostatná mobilná aplikácia, prostredníctvom ktorej sa zákazníci registrujú, pridajú číslo kreditnej karty a môžu začať využívať služby Radosti.

Novú SIM kartu im prinesie kuriér. Zákazníci pritom vybavia všetko len prostredníctvom aplikácie, ktorá bude navyše podporovať aj rozpoznávanie tváre. Aplikácia bude dostupná pre Android a čoskoro aj iPhony. Neskôr sa objaví aj vo virtuálnom obchode AppGallery od Huawei.

Klienti tohto operátora si budú môcť vyskúšať služby na prvých 7 dní úplne bezplatne a využiť aj neobmedzené dáta, volania a správy. V ponuke potom nájdeme trojicu programov s rozličnou ponukou.

Aktuálne nie je aplikácia vo virtuálnych obchodoch ešte dostupná. Popri svojich programoch bude ponúkať aj možnosť využiť volania prostredníctvom VoWiFi, VoLTE a neskôr aj eSIM kartu.

Spočiatku nebolo jasné, či sú predplatené jednotky v Malej a Veľkej Radosti spoločné pre minúty, SMS a MMS správy alebo bude pre každú službu dostupné osobitné množstvo jednotiek. Radosť upresnila, že pre volania, SMS a MMS správy budú mať zákazníci v týchto dvoch balíkoch spoločné jednotky, ktoré budú môcť využiť podľa seba.

Ponuka digitálneho operátora Radosť:
 • Malá Radosť – 5 €
  • 100 jednotiek pre volania/SMS/MMS
  • 2 GB dát
  • 2 GB v roaming Zóne 1
 • Veľká Radosť – 10 €
  • 200 jednotiek pre volania/SMS/MMS
  • 8 GB dát
  • 5,5 GB v roaming Zóne 1
 • Nekonečná Radosť – 20 €
  • Neobmedzené volania/SMS/MMS (bez FUP)
  • Neobmedzené dáta (FUP 100 GB v SR a Zóne 1)
  • 11 GB v roaming Zóne 1 bez príplatku
  • po minutí 100 GB klesne rýchlosť na 2 Mbit/s pre sťahovanie a 1 Mbit/s pre odosielanie

Za najvyšší program Neobmedzená radosť zákazníci zaplatia 20 €. Všetky vyššie spomínané balíky majú platnosť 30 dní. V prípade, ak bude objem dát v niektorom z balíkov predčasne vyčerpaný, majú klienti možnosť aktivovať si 1 GB balík za 2 € a po 10. navýšení dostanú neobmedzené dáta do konca fakturačného obdobia.

Dáta budú môcť zákazníci využívať s maximálnou rýchlosťou 10 Mbit/s v 3G aj 4G pri downloade aj uploade v sieti O2 pri všetkých programoch. Detailné ceny za programy a služby zverejnil operátor aj v novom cenníku. Pri prekročení predplatených volaní a SMS správ si bude Radosť účtovať 0,05 € za každú minútu a správu nad limit.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom