Začiatok pracovného týždňa počas toho, ako sa väčšina európskych štátov nachádza v krízovom stave, priniesol rekordné čísla vo využívaní online služieb. Ako informuje TheVerge, servery spoločnosti Microsoft dokonca nezvládli nápor používateľov, ktorí chceli komunikovať cez službu Microsoft Teams.

Spoločnosť Microsoft ponúkla Slovensku, ale aj iným krajinám, že určitým cieľovým skupinám, u nás napríklad študentom, poskytne zdarma službu Microsoft Teams, ktorá poskytuje skupinovú online komunikáciu.

Zdá sa však, že  gigant nečakal s tak obrovským náporom používateľov, nakoľko jeho servery dnes boli pár hodín nedostupné. Toto je už druhý problém služby Microsoft Teams v poslednom čase, pred pár dňami bola služba nedostupná z dôvodu, že spoločnosť zabudla obnoviť bezpečnostný SSL certifikát.

Ako píše portál WindowsCentral, v ranných hodinách začali používatelia hlásiť problémy s pripojením. Najviac problémov hlásili práve používatelia z Európy, no Microsoft zaznamenal problémy aj v oblasti USA, Ázie či Afriky.

DownDetector/Screenshot

Podľa webu DownDetector sa problémy začali objavovať medzi 9:00 až 10:00, no najviac hlásení o nedostupnosti používatelia vykazovali okolo štvrtej hodiny poobede. Mapu s koncentráciou výpadkov si môžeš pozrieť nižšie.

Nielen Microsoft Teams, ale všetky služby, ktoré podporujú online tímovú komunikáciu a kolaboráciu, budú najbližšie dni zažívať obrovský nápor používateľov.

DownDetector/Screenshot

Okrem nárastu počtu používateľov online komunikačných nástrojov rapídne vzrástli aj čísla pri herných platformách a hrách. Steam dokonca prekonal svoj rekord z februára, ktorý sa tiež pripisoval koronavírusu, ten však v tej dobe zatiaľ zúril iba v Číne.

Novým rekordom Steam prekonal hranicu 20 miliónov aktívnych hráčov naraz, čo však nemusí byť posledné číslo a tento rekord môže byť v najbližších dňoch prekonaný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom