Opatrenia kvôli šíreniu nového koronavírusu vplývajú aj na herný priemysel. Jedna z najväčších platforiem pre počítačové hry, Steam, posledné dni prekonáva všetky svoje doterajšie rekordy v počte aktívnych hráčov. Podľa štatistík bolo totiž včera na službe pripojených viac než 20 miliónov ľudí, pričom svoj predošlý rekord prekonala už predvčerom.

Rekordné čísla pre Steam aj niektoré hry

Steam patrí medzi najväčšie platformy pre digitálne hry na PC, a každý deň tak pochopiteľne priláka obrovské množstvo používateľov. Ich počet sa však začal náramne zvyšovať práve za posledné dni, pričom už v sobotu služba prekonala svoj februárový rekord v počte pripojených hráčov, ktorých bolo približne 19,7 milióna, informovalo IGN.

Včera sa však situácia opakuje, a počas obedných hodín bolo na platforme pripojených viac než 20 miliónov ľudí, čo samozrejme prekonáva aj včerajší rekord.

Zobraziť celú galériu (3)
Štatistiky ukazujúce počet pripojených a aktívnych hráčov za posledný týždeň na Steame / Zdroj: Screenshot / Steam

Nie je tak prekvapením, že rekordy v počte aktívnych hráčov čakali aj na niektoré z najobľúbenejších hier na Steame. Podarilo sa to napríklad populárnemu Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), ktorý hralo naraz rekordných 1 024 845 hráčov, ale úspech hlási aj Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, ktorý dnes dosiahol vrchol pri takmer 200 000 aktívnych hráčoch. 

Príčinou tak vysokých čísel sú pravdepodobne tvrdé opatrenia a karantény kvôli šíreniu nového koronavírusu, ktoré prinútili ľudí ostať v domácom prostredí, kde tak majú na hry omnoho viac času.

Aktuálnym aj vedeckým informáciám ohľadom nového koronavírusu sa neustále venujeme aj my, pričom najnovšie sme ti priniesli napríklad výber ochranných respiračných rúšok a výhod, ktoré ti ponúkajú technologické firmy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom