Vyzerá to tak, že čínsky výrobca „iPhonov medzi Androidmi“ sa pripravuje na predstavenie novej vlajkovej lodi OnePlus 5. Samotná spoločnosť už príchod novinky v priebehu tohto leta potvrdila.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po piatich mesiacoch od predstavenia 128 GB modelu OnePlus 3T sa totiž prerušuje jeho predaj. Stalo sa tak kvôli zastaveniu výroby pamäťových UFS 2.0 čipov, ktoré vyrábala spoločnosť Samsung. OnePlus 3T v 128 GB verzii využíva práve tieto. Mladý čínsky výrobca smartfónov tak chce vypredať všetky zásoby najvyššej 128-gigabajtovej verzie svojej minuloročnej vlajkovej, čím sa zároveň pripravuje na príchod jeho nástupcu. Smartfón v 128 GB je na oficiálnej stránke aktuálne vypredaný, pričom spoločnosť potvrdila ďalšie naskladnenie zostávajúcich kusov v čo najbližšom čase.

oneplus 3t

Neskôr sa stav zmenil na „Sold out“ (vypredaný)

zdroj fotografie: Screenshot / OnePlus

nenechaj si ujsť
OnePlus 5 oficiálne príde v lete. Jeden z e-shopov odhalil aj možnú reálnu cenu

V spojitosti s OnePlus 5 dočkali sme sa aj prvého oficiálneho teaseru, ktorý sa nesie v jednoduchosti a obsahuje iba nápis „HELLO 5“. Výrobca ale zatiaľ nepotvrdil žiadne špecifikácie, čiže sa naďalej musíme spoliehať výhradne na špekulácie. Displej má prísť s 5,5-palcovou uhlopriečkou a FullHD alebo QuadHD rozlíšením. Procesor Snapdragon 835 už berieme ako samozrejmosť. Kapacita akumulátora by mala narásť na 3600 mAh a tešiť sa môžeme aj na duálny fotoaparát. Presný termín predstavenia zatiaľ nepoznáme, avšak výrobca potvrdil, že sa tak stane v letných mesiacoch.

Oficiálny teaser

zdroj fotografie: Weibo / OnePlus

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.