Teraz čítate
OnePlus ruší predaj najvýkonnejšieho modelu svojej vlajkovej lodi! Na svedomí to má Samsung

Vyzerá to tak, že čínsky výrobca „iPhonov medzi Androidmi“ sa pripravuje na predstavenie novej vlajkovej lodi OnePlus 5. Samotná spoločnosť už príchod novinky v priebehu tohto leta potvrdila.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po piatich mesiacoch od predstavenia 128 GB modelu OnePlus 3T sa totiž prerušuje jeho predaj. Stalo sa tak kvôli zastaveniu výroby pamäťových UFS 2.0 čipov, ktoré vyrábala spoločnosť Samsung. OnePlus 3T v 128 GB verzii využíva práve tieto. Mladý čínsky výrobca smartfónov tak chce vypredať všetky zásoby najvyššej 128-gigabajtovej verzie svojej minuloročnej vlajkovej, čím sa zároveň pripravuje na príchod jeho nástupcu. Smartfón v 128 GB je na oficiálnej stránke aktuálne vypredaný, pričom spoločnosť potvrdila ďalšie naskladnenie zostávajúcich kusov v čo najbližšom čase.

oneplus 3t

Neskôr sa stav zmenil na „Sold out“ (vypredaný)

zdroj fotografie: Screenshot / OnePlus

nenechaj si ujsť
OnePlus 5 oficiálne príde v lete. Jeden z e-shopov odhalil aj možnú reálnu cenu

V spojitosti s OnePlus 5 dočkali sme sa aj prvého oficiálneho teaseru, ktorý sa nesie v jednoduchosti a obsahuje iba nápis „HELLO 5“. Výrobca ale zatiaľ nepotvrdil žiadne špecifikácie, čiže sa naďalej musíme spoliehať výhradne na špekulácie. Displej má prísť s 5,5-palcovou uhlopriečkou a FullHD alebo QuadHD rozlíšením. Procesor Snapdragon 835 už berieme ako samozrejmosť. Kapacita akumulátora by mala narásť na 3600 mAh a tešiť sa môžeme aj na duálny fotoaparát. Presný termín predstavenia zatiaľ nepoznáme, avšak výrobca potvrdil, že sa tak stane v letných mesiacoch.

Oficiálny teaser

zdroj fotografie: Weibo / OnePlus

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.