Tohtoročná vlajková loď spoločnosti OnePlus a zároveň nástupca výborných minuloročných modelov 3/3T príde oficiálne už toto leto. Po rôznych špekuláciách to potvrdila samotná spoločnosť.

Pre portál The Verge potvrdil OnePlus aj samotný názov smartfónu. Potenciálny kráľ cenovo dostupných high-endov sa teda bude volať OnePlus 5 a nie OnePlus 4 ako by to logicky malo nasledovať. Väčšinu dôležitých špecifikácií už ako tak poznáme, avšak predsa len sa objavilo zopár nových. Stojí za nimi eshop Oppomart.com, ktorý už zaradil 5-ku do svojej ponuky. Na sklade ho však, samozrejme, zatiaľ nemá.

oneplus 5
zdroj fotografie: Screenshot / Oppomart

nenechaj si ujsť
Niekoľko dní som testoval iPhone medzi Androidmi, ktorý nestojí veľa. Je perfektný!

Produktová fotografia nie je reálna, nakoľko sa jedná iba o koncept od známeho grafika Benjamina Geskina. E-shop ale na svojej stránke uvádza cenu 449 dolárov, čo je iba o 10 dolárov viac ako aktuálna oficiálna cena OnePlus 3T. Spočiatku sme si mysleli, že aj piata generácia príde s displejom s FullHD rozlíšením, no Oppomart uvádza jemnejšie QuadHD rozlíšenie. Po výkonovej stránke je takmer isté, že smartfón bude vybavený Snapdragonom 835, 6 GB RAM pamäťou a úložiskom o kapacite 64/128 GB (UFS 2.1). Najväčšia zmena zrejme nastane na zadnej strane, nakoľko klasický fotoaparát má nahradiť duálny s 12 MPx snímačmi.

Kúpiť OnePlus 3T za nižšiu cenu ako oficiálne

Predný selfie fotoaparát má zas dostať 8 MPx rozlíšenie. Očakávať ďalej môžeme aj najnovšiu verziu OxygenOS založenú na Androide Nougat. Novinkou však je nová verzia technológie rýchleho nabíjania – Dash Charge 2.0. Dostupnosť smartfónu uvádza eshop na jún, čo teda korešponduje s oficiálnym stanoviskom spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom