OnePlus X prichádza na Slovensko, toto je slovenská cena

banner-oneplus-x
Momentálne asi najobľúbenejšia čínska spoločnosť na svete, spoločnosť OnePlus, pred dvoma týždňami predstavila nový smartfón, ktorý sa zaradil do strednej triedy. Novinka s označením OnePlus X opäť vyvolala obrovský záujem verejnosti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Výrobca bohužiaľ opäť použil neslávny pozvánkový systém, no tentoraz je to s dostupnosťou o niečo lepšie. Prvé zariadenia už putujú k majiteľom a pozvánok stále pribúda. Oficiálna cena OnePlus X v oficiálnom obchode je 269 €. Ak sa vám nechce čakať na pozvánku a neradi riskujete kúpu z Číny, tak potom pre vás máme výbornú správu. OnePlus X zaradil do svojej ponuky prvý slovenský e-shop s cenovkou 336 €.

oneplus-x-na-slovensku-2
OnePlus X disponuje krásnou hliníkovou konštrukciou, ktorú dopĺňa sklenený zadný kryt. Predná strana ukrýva 5-palcový AMOLED displej s FullHD rozlíšením. Po výkonovej stránke výrobca siahol po staršom, no stále plne dostačujúcom procesore Snapdragon 801. Sekunduje mu 3 GB operačnej pamäte RAM. Kapacita interného úložiska sa zastavila na hodnote 16 GB a používateľ má k dispozícii aj slot pre microSD karty. Batéria OnePlus X dostala kapacitu 2525 mAh, čo by mala byť v kombinácii s AMOLED displejom a do čierna ladeným prostredím postačujúca kapacita. Na zadnej strane nájdeme 13 MPx fotoaparát s clonou f/2.2.

OnePlus X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oneplus-x-2
Výrobca nevynechal ani DualSIM, no v prípade použitia microSD kariet sa DualSIM funkcionalita stráca. Nesmie chýbať ani unikátny hardvérový prepínač režimov (Alert slider), napájací konektor microUSB a veľmi vydarená nadstavba OxygenOS, ktorá pracuje na Androide 5.1.1. Spoločnosť sa rozhodla zakomponovať do nadstavby aj rôzne vylepšenia a úpravy, ktoré využijú plný potenciál AMOLED displejov. Dostupnosť LTE v prípade európskej verzie je bezproblémová, no čínska verzia má v rukáve iba trojicu frekvencií, 1800, 2100 a 2600 MHz.

oneplus-x-na-slovensku-3 oneplus-x-na-slovensku-4 oneplus-x-na-slovensku-5

Zdroj: Heureka.sk

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]