OnePlus uverejnilo nové reklamné video na nadchádzajúcu vlajkovú loď, v ktorom vidíme padať telefón do vedra s vodou. Neskôr ťa však prekvapí nepríjemné zistenie.

Po ponorení telefónu do vody vybehne vo videu text: „Stupne vodeodolnosti vás stoja peniaze, namiesto toho sme kúpili niečo lacnejšie.“. Tento reklamný spot teda jasne naznačuje, že pripravovaná vlajková loď nebude mať oficiálnu certifikáciu IP, ale určitú vlastnú odolnosť voči vode.

Ak sa však v posledných sekundách videa zameriaš na malý text v spodnej časti, zistíš, že vodeodolnosť je garantovaná iba v optimálnych testovacích podmienkach a OnePlus nebude poskytovať žiadnu oficiálnu záruku na odolnosť voči kvapalinám. Reklama, ktorá teda bola určená na propagáciu OnePlus 7, naopak zmiatla niektorých fanúšikov.

Fanúšikom vadí každoročne narastajúca cena smartfónov od OnePlus a tvrdia, že rastúca cena sa má odzrkadliť napríklad aj na oficiálnej IP certifikácii zariadenia, a teda odolnosti voči kvapalinám ako to je u ostatných výrobcov smartfónov, píše portál The Verge.

K reklame sa vyjadril aj spoluzakladateľ spoločnosti, Carl Pei, ktorý o videu uverejnil príspevok. Pei hovorí, že aj keď by bola IP certifikácia najlepším prístupom značky k dokázaniu schopností pripravovaného OnePlusu 7 Pro, nepomôže k zameraniu sa na reálne skúsenosti s vodeodolnosťou. Práve preto vytvorili toto video, aby ukázali, čo môže zákazníkom vodeodolnosť telefónu priniesť. Blog však ukončuje tým, že nechce, aby ľudia skúšali nový OnePlus ponárať do vody, a tak ako iní výrobcovia, ktorí na svojich zariadeniach IP certifikáty majú, neponúka záruku na škody spôsobené vodou.

Ako veľmi dôležitá je však IP certifikácia? Stupeň vodeodolnosti IP67 znamená, že zariadenie prežije ponorené v hĺbke jedného metra po dobu 30 minút. IP68 garantuje väčšiu hĺbku, ale nikde nezaručuje poškodenie kvapalinami, ako napríklad slaná voda, sladené nápoje alebo káva. OnePlus 7 Pro má byť podľa oficiálnej stránky výrobcu predstavený 14. mája, kedy sa dozvieme bližšie podrobnosti aj o vodeodolnosti novinky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom