Spoločnosť OnePlus nechcela ani tento rok zaostávať za silnejúcou konkurenciou, a tak sa zrodil ďalší zabijak vlajkových lodí. Nová vlajková loď tohto výrobcu spĺňa takmer všetky moderné štandardy, vďaka čomu sa radí medzi tých najlepších. Vlastnosti a výbava OnePlus 6 v mnohých smeroch pokorili aj výročný model od Apple, čo môže presvedčiť zákazníkov pri kúpe svojho nového smartfónu.

Už 5 rokov nám čínske OnePlus dokazuje, že sa vo svete smartfónov rozhodne nestratí. Každý rok tak predstavuje špičkové modely, ktoré si trúfajú konkurovať aj ostrieľaným vlajkovým lodiam renomovaných výrobcov. Inak tomu nebolo ani pred pár dňami, keď sa na svet dostalo nové OnePlus 6. Práve tento model môže učarovať milovníkom modelov od Apple, ktorí by si chceli vyskúšať, aké možnosti ponúka takýto špičkový Android smartfón. Vlastnosti, ktoré hovoria v prospech OnePlus 6 je hneď niekoľko. O tom, prečo by mohla byť táto novinka lepšou voľbou ako iPhone X, môžu záujemcov presvedčiť nasledujúce riadky.

Rozhoduje cena

Uhladený, moderný dizajn vytvorený prémiovými materiálmi dostal do vienka ako iPhone X, tak aj nové OnePlus 6. Takéto spracovanie ponúkajú oba modely, až na to, že za OnePlus 6 zaplatí zákazník takmer iba polovicu ceny, ktorú by dal za iPhone X. Cena za zabijaka vlajkových lodí totiž začína už na sume 519 € pri verzii so 6 GB RAM a 64 GB ROM. Za výročný model v najnižšej konfigurácii so 64 GB úložiskom si však Apple pýta na Slovensku až 1 150 €. Priepastný rozdiel cien v tomto prípade jednoznačne nahráva OnePlus 6.

Väčší displej

Zobraziť celú galériu (5)
Karl Conrad/YouTube

Zatiaľ čo na prednej stene iPhonu X nájdeme 5,8″ displej, nové OnePlus 6 ponúka až 6,28″ zobrazovací panel, pričom samotný smartfón sa od svojho rivala veľkosťou príliš nelíši. Veľký displej je však každého osobnou preferenciou. Ostáva teda len na zákazníkovi, či sa rozhodne pre kompaktnejší model z dielne Apple, alebo dá prednosť väčšiemu panelu v modeli OnePlus 6.

Výrez obrazovky, ktorý je možné schovať

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6 oficiálne: Privítajte jeden z najrýchlejších smartfónov planéty

Celý smartfónový priemysel si po predstavení iPhonu X vzal príklad z jeho výrezu displeja, ktorý sa tak stal súčasťou mnohých nových modelov s Androidom. Rovnako tento prvok neobišiel ani OnePlus 6. Spoločnosť však zákazníkom, ktorí by výrez obrazovky striktne zakázali, ponúkla možnosť tento čierny pásik schovať jediným kliknutím v Nastaveniach. Žiaľ, majitelia iPhonu X takúto možnosť vo svojom smartfóne nenájdu, a tak im neostáva nič iné, iba sa s výrezom zmieriť, alebo zvoliť aplikáciu tretej strany.

Zabijak vlajkových lodí obhájil svoju povesť

Ako každý rok, tak aj tento sa pre OnePlus nesie v znamení prekonania konkurentov, v čom mu má pomôcť práve posledná vlajková loď. Novinka vybavená procesorom Snapdragon 845, ktorý spolupracuje so 6 GB, respektíve 8 GB RAM, je tak poriadne výkonným a rýchlym nástrojom, ktorý dokáže poraziť aj tie najlepšie smartfóny. Koniec koncov, OnePlus 6 zdoláva iPhone X už len vo veľkosti operačnej pamäte RAM. Čím viac kapacity tento čip má, tým viac spustených aplikácií môže smartfón uchovať bez toho, aby sa spomalil, alebo ich znova načítaval.

Adaptér pre rýchle nabíjanie je u OnePlus 6 štandardom

Zobraziť celú galériu (5)
Karl Conrad/YouTube

OnePlus ešte pred rokmi vyrukovalo na svet so svojim rýchlym nabíjaním Dash Charge. Táto technológia sa ukázala medzi smartfónmi ako jedna z najlepších a spoločnosť ju každý rok vylepšuje. Aj tentokrát si môžu nabíjací adaptér s podporou Dash Charge zákazníci nájsť v balení OnePlus 6. Výrobca deklaruje, že už 10 minút nabíjania vystačí tejto novinke na 5 hodín fungovania. Situácia u iPhonu X je však mierne odlišná. Aj keď táto vlajková loď Applu rýchle nabíjanie podporuje, zákazník si príslušný adaptér a kábel musí za nemalý peniaz dokúpiť samostatne. V balení tak nájde len pomalú nabíjačku, s ktorou je dopĺňanie energie v dnešných dňoch skutočne zdĺhavou záležitosťou.

Nechýba ani 3,5 mm audio jack

Nenechaj si ujsť
OnePlus predstavilo bezdrôtové slúchadlá, ktoré si okamžite zamiluješ

Bol to práve Apple, kto prišiel medzi prvými s novým trendom odstraňovania 3,5 mm jacku pre slúchadlá. Toto rozhodnutie mnohých zákazníkov nepotešilo. Tí, ktorí si tak chcú vypočuť svoju obľúbenú hudbu zo smartfónu cez svoje káblové slúchadlá bez toho, aby so sebou stále ťahali redukciu z USB-C na 3,5 mm jack, musia zvoliť iný model ako iPhone X. Malá redukcia nie je práve ideálnym riešením a tak každý ocení, ak výrobca aj v dnešných dňoch do svojho smartfónu zahrnie audio jack pre slúchadlá. Práve pre to sa rozhodlo aj OnePlus, ktoré do svojho posledného modelu tento prvok umiestnilo.

Android ponúka viac možností

Zobraziť celú galériu (5)
Mrwhosetheboss/YouTube

Zástancovia operačného systému iOS si ho budú brániť, pretože je svojim spôsobom lepší, než systém od Googlu. Android má však v istých ohľadoch navrch, čo platí najmä pri notifikáciách. Tie dokážu smartfóny s týmto systémom spravovať omnoho efektívnejšie. Samotný Android ale tiež ponúka používateľovi viac možnosti pre prispôsobenie prostredia, čo iOS nedokáže. Stiahnutím alternatívneho launcheru, balíku nových ikon, či ďalších doplnkov môže každý Android smartfón vyzerať naozaj unikátne ako napríklad toto Xiaomi Mi MIX 2S.

Rýchle odomykanie

Zobraziť celú galériu (5)
EverythingApplePro/YouTube

Ako mnohým novým smartfónom, ani OnePlus 6-ke nechýba zabezpečenie pomocou tváre používateľa, ktoré však funguje rýchlejšie a spoľahlivejšie ako Face ID u iPhonu X. Odomykanie tvárou u OnePlus 6 je bleskovo rýchle a používateľ pri pozeraní na smartfón len málokedy stihne uzrieť uzamknutú obrazovku. Avšak, aj rozpoznávanie tváre v tomto modeli má svoje úskalia. Nejde totiž o 3D sken, a tak nemusí byť táto technológia tak bezpečná ako u iPhonu X. Majitelia OnePlus 6 toto overenie nemôžu použiť pri nákupoch v Obchode Play.

Snímač odtlačkov prstov ako alternatívny zabezpečovací prvok

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6 v prvom rýchlostnom teste. iPhone X aj Samsung Galaxy S9 rozdrvil ako hračky

Funkcia Face ID je u iPhonu X jediným spôsobom pre odomknutie bez zadávania ochranného vzoru, či PIN kódu. Inžinieri v Apple sa jednoducho vzdali snímača odtlačkov prstov a všetko stavili na rozpoznávanie tváre používateľa. OnePlus naopak používateľovi ponúka aj tento hardvér, ktorým si môže rýchlo a jednoducho odomknúť svoje nové zariadenie. Ak teda niekto preferuje snímač odtlačkov pred rozpoznávaním tváre, iPhone X zrejme nebude preňho to pravé orechové.

Ešte lepšie tlačidlo pre voľbu režimov

Ikonickou výbavou modelov od Apple je tiež hardvérové tlačidlo pre zmenu režimov, vďaka čomu môže používateľ zapnúť vibrovanie smartfónu, alebo hlasný režim bez toho, aby sa vôbec pozrel na obrazovku. S obdobným prvkom prišlo aj OnePlus, ktoré mu ale pridalo ešte ďalšiu možnosť. S týmto tlačidlom je tak možné vybrať hlasný režim, vibrovanie, ale aj tichý režim bez akýchkoľvek vibrácií a zvukov. Na túto možnosť zrejme Apple pri jeho navrhovaní zabudol.

Ani OnePlus 6 nie je dokonalé

Tohtoročný zabijak vlajkových lodí je rozhodne jedným z najlepších smartfónov na trhu, no ako každý model, ani tento nie je absolútne bez chyby. V porovnaní s iPhonom X totiž neponúka rozlíšenie 1125 p, ale „len“ klasických 1080 p. V jeho výbave nenájdeme ani cievku pre bezdrôtové nabíjanie, ktoré výročný model od Apple zvláda ľavou zadnou. OnePlus 6 taktiež nemá oficiálnu certifikáciu, ktorá zabezpečovala ochranu voči vode a prachu, no ošpliechaniu smartfón odolá.

Jedným z ďalších veľkých nedostatkov tejto novinky je aj absencia teleskopického objektívu na zadnej stene. Tam totiž nájdeme dva fotoaparáty, no druhý z nich je využitý iba pre vytváranie snímok v režime Portrét. So sekundárnym objektívom dokáže iPhone X obraz opticky priblížiť, na čo si zvykli už mnohí používatelia. Napriek niekoľkým nedostatkom však u OnePlus 6 prevažuje mnoho výhod, ktoré sú spolu s cenou skvelým dôvodom pre kúpu. Výber smartfónu je ale na voľbe zákazníka. Ktorý z týchto modelov by si si vybral ty a prečo?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú