Dnes prišiel konečne deň, na ktorý sa upieral zrak mnohých fanúšikov smartfónov. Čínsky výrobca OnePlus nám na podujatí v Londýne predstavil svoj najprémiovejší model s označením OnePlus 6. Dočkali sme sa ďalšieho zabijaka vlajkových lodí?

V porovnaní s poslednými generáciami sa výrazne mení dizajn. Zatiaľ čo od OnePlus 3 až po minuloročný OnePlus 5T sme si vychutnávali kovovú zadnú stranu, teraz prichádza čínsky výrobca s konštrukciou pokrytou sklom. Bočné strany tvorí stále kovový rám. Už pred predstavením sme oficiálne vedeli, že pri novinke uvidíme aj výrez v displeji, pre maximálne využitie plochy vpredu.

Nechýba výrez v displeji

Obrazovka si ponechala úzke rámiky a ponúkne veľkosť 6,28 palca s rozlíšením FullHD+ a pomerom strán 19:9. Mnohých používateľov poteší, že OnePlus využíva Super AMOLED panel od Samsungu. Ako na zadnej, tak aj na prednej strane sa nachádza ochranné sklo Gorilla Glass 5. Snímač odtlačkov v displeji zatiaľ u OnePlus neuvidíme a výrobca ponúka štandardné riešenie na zadnej strane. Nechýba ani odomykanie tváre známe z OnePlus 5T. Výrobca deklaruje odomknutie za 0,2s v prípade odtlačku prsta a 0,4s pri odomykaní tvárou.

V oblasti výkonu patrili „zabijaci vlajkových lodí“ vždy k tomu najlepšiemu. Pri OnePlus 6 dostávame najnovší procesor Snapdragon 845, pričom opäť budú k dispozícii dve konfigurácie RAM. Podľa vzoru z OnePlus 5T sa môžeme tešiť na 6 GB a 8 GB verziu. Zmena prichádza pri špecifikáciách vnútorného úložiska. Známe verzie so 64 a 128 GB  priestorom doplní verzia s 256 GB úložiskom. Úložisko je typu UFS 2.1

Po čom fanúšikovia najviac túžili, je vylepšenie výkonu kamier. OnePlus už v predstihu naznačovalo, že zmeny skutočne prídu. Na zadnej strane OnePlus 6 nájdeme duálnu kameru s primárnym 20 MPx snímačom, s clonou f/1.7. Sekundárny senzor zas disponuje rozlíšením 16 MPx. Sľubuje lepšie nočné fotky a to vďaka optickej stabilizácii (doplnenú o EIS) a veľkosti pixelov 1,22 μm. Dostupný bude aj portrétový režim ako na zadnej, tak aj na prednej kamere. Pribudla možnosť nahrávať až minútové spomalené videá v 720p pri 480 fps.

Nový herný mód

Aj OnePlus 6 nastupuje na vlnu mobilného hrania a to predstavením špeciálneho Gaming Módu, pri ktorom sa bude všetok výkon smartfónu sústrediť na danú hru a všetky prichádzajúce notifikácie budú blokované.

Najnovší Android s podporou gest

Samozrejmosťou je najnovší Android P, avšak zatiaľ len v developerskej verzii. Nechýba ani nadstavby Oxygen OS, ktorá po novom stratila navigačnú lištu. Ovládanie prebieha výlučne gestami a sú podobné ako v prípade iPhone X.

Vylepšenia sa dočkali aj aplikácie, ktoré by sa po novom mali rýchlejšie otvárať. Systém bude sledovať ktoré najviac používaš a bude pripravený ich tak spustiť oveľa skôr. Markantne sa vylepšila aj celková optimalizácia s heslom Fast and Smooth, čím sa docielila len 0,015 % chybovosť. Batéria má kapacitu 3300 mAh, čo sa môže zdať ako málo. OnePlus je však známe extra rýchlym nabíjaním Dash Charge. V tomto prípade dostaneš už za 30 minút nabíjania dostatok šťavy na celý deň.

Cena a dostupnosť

Čo sa týka ceny, OnePlus prakticky pri každej novej generácii praktizovalo mierne navyšovanie cenoviek. OnePlus 6 nebude výnimkou a aj pri tomto modely si vypýta o čosi vyššiu cenovku. No pokiaľ si telefón objednáš z oficiálnej stránky oneplus.net, ako darček dostaneš úplne nové slúchadlá od OnePlus, ktoré majú neuveriteľný zvuk, rýchle nabíjanie (10 minút = 5 hodín prevádzky) a podporu Google Asistenta.

  • 6 + 64 GB —-> 519 €
  • 8 + 128 GB —> 569 €
  • 8 + 256 GB —> 619 €

OnePlus 6 sa oficiálne začne predávať už 22. mája a dostupný bude v troch verziách – Mirror Black, matný Midnight Black a špeciálna edícia Silk White, ktorá sa do predaja dostane 5.6.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom