Len nedávno uzrel svetlo sveta fanúšikmi očakávaný smartfón OnePlus 6. Modely výrobcu OnePlus sú dlhodobo známe aj prívlastkom „zabijak vlajkových lodí“ a ten najnovší sa navyše prezentuje svojou údajne ohromnou rýchlosťou. Ako dopadol v prvom teste rýchlosti?

Len tri dni dozadu bol v Londýne predstavený nový pokračovateľ zabijakov vlajkových lodí s poradovým číslom 6. Ten sa už vo svojej reklamnej kampani zameral na rýchlosť smartfónu s mottom: „The Speed You Need“. OnePlus 6 by svoju rýchlosť mal dosiahnuť aj vďaka výkonnému procesoru Snapdragon 845 a pamäti RAM o kapacite 8 GB a 256 GB vnútornému úložisku v najvyššej konfigurácii.

Ako obstojí v rýchlostnom teste?

Takto výkonné komponenty má aj konkurencia od Samsungu a svoje kraľovanie v rýchlostných testoch častokrát dokazuje aj iPhone X. Ako teda obstojí nový OnePlus 6 v rýchlostnom teste s pravými vlajkovými loďami? Na YouTubovom kanáli Web Hacks sa objavil jeden z prvých rýchlostných testov, kde sa OnePlus 6 postavil proti svojmu predchodcovi OnePlus 5T, Samsungu Galaxy S9 a cestu mu skrížil aj iPhone X.

Zabijak má na svedomí prvé obete

Takéto rýchlostné testy už väčšina z vás určite pozná. Na každom smartfóne sa postupne otvárajú aplikácie v dvoch kolách na čas. V prvom kole sa zvyknú otvárať aplikácie, ktoré nie sú uložené v pamäti a meria sa teda čas ich načítania. V druhom kole sa zas meria čas načítania aplikácii z pamäte RAM.

Web Hacks nám však ukázali iba prvé kolo, ktoré s prehľadom vyhral OnePlus 6 s časom 44 sekúnd. Na druhom mieste skončil iPhone X s časom 47 sekúnd a Samsung Galaxy S9 a OnePlus 5T obstáli spoločne s rovnakým časom 51 sekúnd. Takýto výsledok je pre OnePlus 6 výborný, pretože práve v prvom kole zvykli vždy kraľovať smartfóny od Apple. Tento raz si však OnePlus odniesol cenné skalpy!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú