Do predstavenia nového „zabijaka vlajkových lodí“ ostáva už len zopár dní, no ani to nebráni príchodu nových informácií. Tentokrát sa pomýlil Amazon v Nemecku, ktorý možno omylom, alebo schválne na chvíľu odhalil detaily o očakávanom OnePlus 6. Aj keď boli tieto novinky po chvíli z webu odstránené, už bolo príliš neskoro na to, aby ich tento e-shop utajil. 

Spoločnosť OnePlus už začala s rozosielaním špeciálnych pozvánok, ktorými sa hostia preukážu počas oficiálnej premiéry jej najnovšej vlajkovej lode. Vybraní zákazníci si dokonca budú môcť túto novinku zakúpiť ešte deň pred predstavením, teda 21. mája, no iba vo vybraných lokalitách. OnePlus 6 potom bude debutovať 22. mája, čo potvrdili aj uniknuté informácie, ktoré zverejnil nemecký Amazon.

Všetky dohady potvrdil jeden z najväčších e-shopov

Okrem dátumu odhalenia sa do éteru dostali aj detaily o cenách za jednotlivé verzie tohto kúsku. Taktiež unikli aj jeho špičkové špecifikácie a rendery vo vysokom rozlíšení. S istotou je tak možné tvrdiť, že v novom OnePlus 6 nájdeme tú najlepšiu výbavu, akú aktuálne smartfónový priemysel ponúka. Dočkáme sa výkonného procesora Snapdragon 845, ktorý by mal spolupracovať s obrovskou 6 GB, respektíve 8 GB operačnou pamäťou RAM. Jej kapacita sa bude odvíjať od veľkosti interného úložiska, ktoré príde so 64 GB a 128 GB pamäťou.

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6 v prvom teste výkonu ešte pred predstavením

Ikonický výrez obrazovky si ukrojí priestor zo 6,3″ displeja s FullHD+ rozlíšením. Detailný dizajn nového OnePlus 6 nám v predstihu odhaľujú aj priložené rendery. Tie ukázali aj farebné verzie Mirror Black a Midnight Black. Donedávna sa tiež hovorilo o bielom prevedení, ktoré CEO OnePlus ukázal indickému hercovi, no odvtedy o ňom nebola žiadna zmienka. Výrobca si tentokrát za túto novinku vypýta v porovnaní s OnePlus 5T o pár eur viac.

Podľa nemeckého Amazonu by mala cena najnižšej verzie so 64 GB ROM začínať na 519 €. Najvýkonnejší variant by však mal ponúknuť až 8 GB operačnej RAM pamäte a 128 GB interné úložisko, pričom sa jeho cena má zastaviť na 569 €. Istou výbavou je tiež zadný duálny fotoaparát, pod ktorým sa bude vynímať snímač odtlačkov prstov v štýle Samsungu Galaxy S9.

OnePlus si ho trúfol porovnať aj s tak silnými hráčmi na poli mobilnej fotografie, akými sú napríklad Google Pixel 2, či iPhone X. Na to, aké reálne fotografie bude dvojica objektívov schopná vytvára si však ešte budeme musieť chvíľu počkať. Už týždeň pred premiérou ale OnePlus 6 odhalilo s pomocou Amazonu väčšinu všetkých dôležitých vlastností, ktorými sa rozhodne zaradí medzi najlepšie smartfóny sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom