Od predstavenia OnePlus 6 nás delia len 4 dni a očakávania fanúšikov sú veľké. Veľa sa hovorí najmä o výkone fotoaparátu, pri ktorom používatelia najviac túžia po zlepšení. Vie to aj čínsky výrobca, ktorý teraz na svojom Twitter profile zverejnil menšiu hádanku.

Tá sa týka práve výkonu fotoaparátov OnePlus 6 v porovnaní so súčasne najviac skloňovanými smartfónmi Samsung Galaxy S9, Google Pixel 2 a iPhone X. V porovnaní nám chýba ešte Huawei P20 Pro, ale OnePlus si napriek tomu vybral poriadnu konkurenciu. Ešte predtým, ako sa pustíme do hádania, predstavíme si špecifikácie, ktoré by mal do súboja smartfónov priniesť OnePlus 6:

Zobraziť celú galériu (4)
AuracleTube/YouTube

  • Očakáva sa duálny fotoaparát s primárnym 20 MPx snímačom, clona f/1.7 a sekundárny 16 MPx telefoto senzorom;
  • V oblasti celkového výkonu by to mal byť Snapdragon 845;
  • Konfigurácia so 6 GB alebo 8 GB operačnej pamäti;
  • Android 8.1 a dostupná by hneď mala byť aj beta verzia Android P;
  • V najvyššej verzii až 256 GB úložisko;

To sú teda hlavné vlastnosti chystaného kúsku, pričom najviac očakávaní vzbudzuje vzhľadom na predchádzajúce generácie smartfónu práve výkon fotoaparátu. OnePlus si ale rozhodne verí, čo dokazuje zverejnené porovnanie záberov s najväčšími konkurentmi. CEO spoločnosti pritom už dávnejšie ukázal niektoré snímky zachytené fotoaparátmi z OnePlus 6.

OnePlus zatiaľ neuviedlo, ktorý zo štyroch záberov je práve z jeho zariadenia, no dá sa očakávať, že sa tak stane práve počas prezentácie OnePlus 6. Kým si teda počkáme do 16. máj na konferenciu v Londýne zostáva nám možnosť hádať. Ktorému zo štvorice iPhone X, Pixel 2, Galaxy S9 a OnePlus 6 by si priradil jednotlivé zábery?

Náš tip:

A. Pixel 2, najmä vzhľadom na spracovania HDR obrazu
B. iPhone X, teplejšie farby
C. Galaxy S9, dôraz na realistické farby, ktoré sme pozorovali aj v porovnaní Galaxy S9 Plus a Huawei P20 Pro
D. OnePlus 6

Nenechaj si ujsť
Fototest | Súboj o trón: Porovnanie Huawei P20 Pro a Samsung Galaxy S9 Plus

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom