Rýchlostné testy nám odhaľujú, ako sa dokážu pri skutočnom používaní správať aj tie najvýkonnejšie vlajkové lode. Najnovšie testovanie hostilo piateho zabijaka vlajkových lodí, ktorý si sily zmeral proti súperom od kórejského Samsungu. Dokázalo OnePlus 5 obhájiť svoju povesť alebo si víťazstvo odniesol jeden z dvojice Galaxy Note 8 a Galaxy S8+?

V tomto testovaní sa na stole stretla trojica OnePlus 5, Samsung Galaxy Note 8 a Samsung Galaxy S8+. Všetky z nich majú niečo spoločné. Je práve procesor Snapdragon 835, ktorý však v top modeli od OnePlus disponuje o čosi vyššou pracovnou frekvenciou. Jeho ďalšou nespornou výhodou je obrovská operačná pamäť RAM s kapacitou až 8 GB. Samsung Galaxy Note 8 v sebe nesie o 2 GB RAM-ky menej a Galaxy S8+ prináša 4 GB RAM. 

Nekompromisný súboj najlepších

Ako inak však otestovať výkon tejto nadupanej trojice, než rýchlostným testom. V ňom bolo otváraných niekoľko jednoduchších, ale aj náročnejších aplikácií, pričom sa nezabudlo ani na skúšku operačnej pamäte RAM. Začiatok testu bol poriadne tesný, no do závesu za Samsungom Galaxy Note 8 sa dostalo práve OnePlus 5. Tretiu pozíciu si udržiaval Samsung Galaxy S8+.

Čoskoro však zabijak vlajkových lodí ukázal svoj plný potenciál a odstavil Note 8-čku. Rozdiel v rýchlosti otvárania aplikácií medzi nimi bol skutočne nepatrný, no vyššia pracovná frekvencia OnePlus 5-ky priniesla svoje ovocie po otvorení hry Bullet Force. 

Nenechaj si ujsť
Toto nečakal nikto. iPhone 8 Plus je aj napriek najvýkonnejšiemu procesoru na trhu pomalší ako jeho najväčší konkurent

Od toho momentu si piata vlajková loď od OnePlus držala prvenstvo, pričom dokonale zvládla aj skúšku správy operačnej pamäte RAM. Samsung Galaxy S8+ si počas celého testovania viedol slušne, no na svojho výkonnejšieho súrodenca sa nedokázal dotiahnuť. Taktiež neuspel v teste operačnej pamäte RAM, ktorá so svojou kapacitou 4 GB nedokázala poňať všetky otvorené aplikácie, a tak sa mnohé z nich museli načítať odznova. Kto sa však stal absolútnym víťazom? Aj keď máš možno svoj tip, rozhodne si nenechaj ujsť celý priebeh testovania, kde do detailu uvidíš, aké schopnosti tieto modely preukázali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom