Spoločnosť OnePlus si za tie roky svojej pôsobnosti získala množstvo skalných fanúšikov. Najmä rok 2016 priniesol smartfóny, ktoré doslova otriasli technologickým svetom ako takým. Dôvod? Ten je skutočne veľmi prostý.

OnePlus 3 pred letom minulého roka spôsobil hotový ošiaľ a fanúšikovia ho pokojne uprednostnili aj pred Samsungami či iPhonmi. Nielenže 3-ka pôsobila nesmierne luxusným dojmom, ale dokázala ponúknuť aj špičkový (snáď) ten najlepší zážitok z používania Androidu, nekompromisný výkon a na pomery svojej ceny aj nadštandardne vybavený fotoaparát. Ak sa teda toto všetko spojilo, vzniklo zariadenie, ktoré sa predávalo ešte lepšie ako teplé rožky. A neodolal som ani ja. Od mája 2016 som teda hrdo používal OnePlus 3 ako primárny smartfón s prestávkami, kedy som ho musel odložiť kvôli recenziám.

OnePlus 3zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Za takmer rok sa toho však veľa zmenilo. OnePlus ponúka perfektné aktualizácie formou častejších stabilných verzií či testovacích zostavení s označením OpenBeta, nadstavba OxygenOS je ešte lepšia a ja mám čoraz väčšmi umocnený pocit, že táto kúpa bola perfektná. Avšak predsa len sa tu objavila jedna zásadná chyba, ktorú som trošku ťažšie „predýchaval“. Koncom minulého roka sa totiž spoločnosť nečakane rozhodla, že 3-ku úplne zruší a namiesto nej vypustí do éteru vylepšený model 3T. Ten mal spĺňať podobnú úlohu ako medzigeneračné iPhony s prívlastkom S v názve.

OnePlus 3Tzdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Sprvu som to považoval ako poriadnu ranu pod pás, no niekoľko týždňov po predstavení som sa pevne rozhodol, že vábeniu vylepšení, i keď minoritných, odolám a nechám si OnePlus 3. Nemohol som urobiť lepšie, naozaj! V týchto dňoch sa mi ale do rúk však ono 3T-čko dostalo, a tak som sa rozhodol, že ti neprinesiem plnohodnotnú recenziu, keďže vylepšení nie je až toľko, no namiesto toho ti opíšem moje dojmy toho hlavného ako dlhodobý vlastník vlajkového smartfónu od OnePlus.

Nenechaj si ujsť
Nemusíš si kúpiť Apple či Samsung, aby si mal perfektný smartfón! Tento kúsok je jasným dôkazom

OnePlus 3zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Prvou výraznejšou zmenou je nové farebné prevedenie s označením Gun Metal, ktoré nahradilo klasickú striebornú farbu na 3-ke. V tomto prípade sa musím prikloniť na stranu 3T, nakoľko práve táto farba prináša ešte väčší dojem luxusu. Na zovňajšku tak okrem tejto vlastnosti žiadnu zmenu nepostrehneš. Môžeš teda počítať s prémiovým a hlavne tenkým telom v hliníkovom prevedení, s výborným 5,5-palcovým Optic AMOLED displejom, skenerom odtlačkov prstov v domovskom senzorovom tlačidle či stále vystupujúcou optikou fotoaparátu.

Ešte vyšší výkon

OnePlus 3Tzdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Najvýraznejšie zmeny sa ukrývajú pod kapotou. Stále patrične výkonný Snapdragon 820 totiž nahradil ešte výkonnejší Snapdragon 821, avšak pri reálnom používaní či hraní hier si rozdiel určite nevšimneš. Vyšší výkon 821-ky je viditeľný najmä v benchmarkoch. Oba smartfóny majú navyše 6 GB pamäte RAM a 64 / 128 GB (len v prípade 3T) interného úložiska. Navyše plný potenciál výkonného hardvéru naplno využíva perfektne odladená nadstavba OxygenOS, ktorá je v rámci Androidu spolu s Pixelmi bezkonkurenčná. Svižné animácie, dokonalý multitasking či praktické fičúrky tak výrazným spôsobom zdokonaľujú používanie.

OnePlus 3T

OnePlus 3

Jeden z najlepších mobilných fotoaparátov


zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Pri fotoaparáte sa dotkli zmeny jedine prednej selfie kamery, ktorá disponuje na vlas rovnakým rozlíšením ako hlavný fotoaparát – teda 16 MPx. Výsledné fotografie hrajú síce trochu v prospech 3T, no tento jav je dosiahnutý výhradne softvérovými vylepšeniami, ktoré inžinieri rozhodli zakomponovať do aktuálnej vlajkovej lodi výrobcu.

Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdeš tu

Tieto výborné výsledky boli dosiahnuté najmä použitím snímača Sony IMX298, ktorý podporuje nahrávanie 4K videa, slow-motion v HD pri 120 fps, má fázové zaostrovanie PDAF, optickú / elektronickú stabilizáciu obrazu či clonu f/2.0, ktorá umožňuje vytváranie kvalitných záberov aj počas zhoršených svetelných podmienok. 

4K video z OnePlus 3 

Batéria je azda najlepším vylepšením!

Pre mnohých je pravdepodobne najzásadnejšou zmenou zväčšená batéria, ktorá v prípade OnePlus 3T narástla na slušných 3400 mAh z pôvodných 3000 mAh. Možno sa ti to nezdá ako nejaký obrovský rozdiel, no pri používaní rozdiel cítiť je, aj keď len v rovine niekoľkých desiatok minút zapnutej obrazovky. Snahu však výrobcovi uprieť nemôžem, a tak má u mňa týmto krokom rozhodne bod navyše. Špeciálnou vlastnosťou na záver je potom dobre známa rychlonabíjacia technológia Dash Charge, vďaka ktorej dobiješ smartfón na 100 % už za bleskových 60 minút.

Výsledky výdrže z môjho náročnejšieho používania si môžeš pozrieť na snímkach nižšie, kedy som prevažne surfoval na internete, používal najznámejšie sociálne siete, pozeral videá cez YouTube či počúval cez skladby cez službu Spotify. Výdrž hodnotím na výbornú a jeden celý deň náročnej prevádzky nie je pre OnePlus 3T absolútne žiadny problém.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | OnePlus 3: Do tretice všetko dobré

Všetky zvyšné vlastnosti smartfónov sú si úplne, ale úplne rovnaké. Po roku používania OnePlus 3 som ti teda trochu neskorší upgrade na vylepšený model skutočne užil. Nielenže spoločnosť opäť nesklamala, v tomto prípade sa teším na tohtoročnú vlajkovú loď ešte viac. Žiaľ, pre mňa osobne je stále veľmi nepochopeným krokom náhle zrušenie predaja klasickej 3-ky, ktorá by aj v roku 2017 pokojne dokázala ponúkať adekvátne atribúty aj náročnejšiemu publiku.

OnePlus 3zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

OnePlus 3T kúpiš až o 65 € lacnejšie ako na oficiálnej stránke!
Zľavový kupón OP3TSR

Už čoskoro teda očakávaj predstavenie OnePlus 5, ktoré má opäť zbúrať konkurenciu a môžeš si byť istý, že sa na ňu pozriem akonáhle to bude možné. Verím teda, že sa ti môj trošku rozdielny pohľad na aktuálnu vlajkovú loď OnePlus páčil. Používaš aj ty nejaký smartfón od tejto nesmierne rýchlo rastúcej spoločnosti? Daj mi vedieť v komentároch.

OnePlus 3Tzdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú