Nová vlajková loď spoločnosti OnePlus ešte ani nie je predstavená a už teraz v benchmarku prekováva high-endy, ako napríklad Galaxy S8 či Xperiu XZ Premium.

Server GSMArena získal exkluzívny prístup ku screenshotom, ktoré pochádzajú z OnePlus 5 a ukazujú výsledky z benchmarkovej aplikácie Geekbench. Konečne sa teda môžeme pozrieť na to, ako si zariadenie vedie v porovnaní s tohtoročnými vlajkovými loďami. V teste jedného jadra si vyslúžil úctyhodných 1963 bodov a v teste viacerých jadier získal až 6687 bodov. Za tohtoročný top-end čipset môžeme jednoznačne považovať Snapdragon 835. V súčasnosti ho už používa napríklad S8-čka, Xperia XZ Premium a príde s ním aj OnePlus 5.

onepluszdroj fotografie: GeekBench

nenechaj si ujsť
OnePlus ruší predaj najvýkonnejšieho modelu svojej vlajkovej lodi! Na svedomí to má Samsung

Už teraz je jasné, že za konkurentmi OnePlus rozhodne nemieni zaostávať. V teste jedného jadra totiž poráža Galaxy S8+ vo verzii s procesorom Snapdragon 835. Na iPhone 7 Plus s 3473 bodmi však, bohužiaľ, nemá. Úplne inak vyzerá situácia v teste viacerých jadier. OnePlus 5 so svojim obdivuhodným skóre poráža úplne všetky smartfóny v tabuľke. Nakoľko spomínaná Xperia XZ Premium sa v tabuľke nenachádza, tak spomenieme, že jej sa podarilo získať 1943, respektíve 5824 bodov.

Kúpiť OnePlus 3T za nižšiu cenu ako oficiálnu

Screenshot ďalej prezrádza, že „päťka“ príde s predinštalovaným Androidom 7.1.1 Nougat, ktorý bude základom pre nadstavbu OxygenOS. Skvelé výsledky v benchmarkoch novému high-end smartfónu dodáva aj nenáročná nadstavba OxygenOS, ktorá má k čistému Androidu skutočne veľmi blízko. Základnú výbavu už ako tak poznáme a výkon tiež. Čiže už ostáva viacmenej iba dizajn, kvalita fotoaparátu a taktiež výdrž batérie. Všetky tieto aspekty sa dozvieme v lete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú